collapse collapse
* Инфо за корисникот
 
 
Добредојде Гостин.
Пријави се или зачлени се.

 

Дали го изгуби твојот активациски email?

* Кој е вклучен
 • Точка Гости: 18
 • Точка Сокриени: 1
 • Точка Членови: 3
 • Точка Присутни корисници:

* Статистики
 • stats Вкупно членови: 3919
 • stats Вкупно пораки: 113456
 • stats Вкупно теми: 7744
 • stats Вкупно категории: 15
 • stats Вкупно форуми: 90
 • stats Најмногу присутни корисници: 282

* Огласна табла
Обнови Историја
 • nsu: Повторно се избришаа мои постови за да можам да заминам како националист дури
  Денес во 21:30:26
 • nsu: Гледаш батка дека ова воопшто не ми ни беше озбилен последниот пост ја отворив темава јас лично пред се и да се шалам пошто последна е што ја отварам и затоа така си дозволив спомнував политика пошто гледаш дека во пред последниот пост писмен си прочитај дека немав врска со политика не не ни мислев ништо важно а камо ли за политика. Но денес неможев да не реагирав волку жестоко кога во  година во која ја земав како дополнување само на тема ти се обидуваше невистини да тврдиш и мои зборови си зема за право да менуваш. И од само еден податок ја дигна оваа гужва не бил точен тој а јас само ти ставив докази не ни можам во приватна порака пошто си ме блокнал а иако ти ми испрати приватна порака во која ме убедуваше дека ти си во право што збориш како не ти е срам 1953 не ни постоело тоа протеран генерал во Велес имало он знаел ова не ти е добро. А напиша лично ти 1953 НАТО не ни постоело па виде се преслуша после што напиша па избриша се и заклучи. И мудро ми рече да го оставиме ова на историчарите. А немаше ни да дојде до ова само некој упорно се обидуваше повторно да ја сврти вината јас пишувам глупости пак а се повика во дебата негираше и кукавички избриша се. Еј а се повикав само на еден податок кој му го спомнував на DX-er зошто тогаш се одржувале директни радиоврски Атина, Истамбул, Белград. Па не ни имале сателит и дебатиравме доколку на Водно би бил предавател поставен јак дека подобра ќе е пропагацијата према Грција,Турција. Човеку другпат ако се распаваш за факт барем пребација темата во случајни муабети за таму да се изнесат некој докази ако сакаш некое мислење на член да рушиш. Пошто мое нема ни да има веќе.. Да го оставиме океј а ти пак само моја една година и податок ја болдираше и велеше за ова огромен бан грешка најголема превртуваше очи ова човече Молам? А виде дека тоа е факт па после го менуваше и бришеше. Така но не е битно да се расправаме има и факти и никогаш не сум лажел. Иако еднаш само сум ти пишувал кога те прашував нешто за електроника не е важно повеќе што било. Ти ме опоменуваше ради долги постови и гледав да не пишувам да се корегирам. Но океј е тоа не е проблем сега не мислам да се расправам сега со тебе и да се докажуваме и да се контрираме толку од мене само тоа денес што го направи во темата што ја избриша менуваше мои пост за ти да си во право но има факти ова го сметав како нешто не спортско не убаво толку не дека ти се лутам. И немаше ни да дојде до ова ако во тој мој пост дебатирајки со DX-er во кој се повикав на таа година ти упаднеше и на еден таков начин се наметнуваше и тврдеше дека јас измислувам знакчиња  Молам? голем бан. Избриша се но не се каам што ја отворив оваа тема толку беше од мене. На колку време и да сум баниран небитно е веќе гледаш оти со црно ти пишувам пошто самиот рече не е ништо за читање океј ќе е колку време и да сум баниран не е проблем. Лош ти е предлогот месец ден нели цело време ти спомнував траен бан и во претходни постови. Тоа е тоа батка толку од мене и те молам само уште ова повеќе не ме спомнувај јасно е се нема ни јас да пишувам повеќе. Знам дека никогаш нема да признаеш но не ни важно таков беше твојот пост ради овој податок 1953  Молам? со знакчево само заслужуваш многу повеќе од една недела бан а тој податок е документиран факт со аргументи има и снимки толку ти реков само. Знам што прочитав после се измени и проба во приватна порака да ме разубедуваш не збори така како може тоа да е точно па јас вака така таа година сигурно не е генерал од Велес ова она тантара пантара. Те молам крај доста е не ме спомнувај мене веќе само толку од мене ова е последно што ти пишувам и те замолувам повеќе со мене да не дебатираш и да даваш заклучоци како во која егзакна наука што сум. Едноставно гласај си човеку. И ти реков предлогот траен бан нека биде. Толку од мене
  Денес во 21:27:06
 • nsu: Немав намера никој да навредам во темата гледам дека и таа ми е заклучена.Неможам некој да навредам со тоа што се повикав на историски факт за големите радиоврски Белград,Атина, Истамбул при договорот за добрососество. А ако некој со тоа видеото за Зоки се навредил исто му се извинувам само ми беше смешна ситуацијата реална затоа и ја споделив. Тоа е пред се јавно видео од продукција. Толку од мене
  Денес во 21:25:02
 • nsu: [url]https://www.youtube.com/watch?v=IbrtQLNlaqs[/url] Батка во општа тема ти преправаше постови му одговорив и на DX-er да дека од Водно подобра би била пропагацијата. А самиот се фати во незнаење сега велиш не е електроника понуштуваше факт дека 1953 не ни постоело НАТО дека сите постви ми се глупи ете ти линк од јутуб едуцирај се незнаеше кога е формирано НАТО а јас само во склоп со темата дадов факт зошто порано биле јаки тие радио врски а ти негираше факти. Ќе ве замолам да сум баниран на форумов сите
  Денес во 11:38:50
 • nsu: треба де
  08 Јуни 2017, 08:13:03
 • nsu: Никогаш не сум баксузирал никој баш напротив на кој стигнам помагам познник се разбира мои обврски оставам помагам за нешто ако трба
  08 Јуни 2017, 08:12:39
 • batka: Подобро не баксузирај и не се јавувај со вакви коментари.
  07 Јуни 2017, 01:54:34
 • nsu: Леле стварно неможев да верувам  РК Вардар после 56 години постоење ќе те пишува и во историјата
  05 Јуни 2017, 13:47:27
 • nsu: Еј луѓе нејќев пред рака да им збориме уште не ми се верува ајде светски ни е нареден чекор
  05 Јуни 2017, 13:42:09
 • KiloVolt: Е сега нсу нема право да се жали Јазик
  04 Јуни 2017, 19:16:35
 • batka: Е,па,радувај се МАКЕДОНИЈО!!!!!!!!
  04 Јуни 2017, 19:00:30
 • DX-er: В А Р Д А Р - М А К Е Д О Н И Ј А   ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИИИИ! ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА!
  04 Јуни 2017, 18:56:36
 • KiloVolt: И СО ПРАВО СЕ РАДУВАШ!!!
  04 Јуни 2017, 18:46:47
 • DX-er: Многу филозофирате! Како јас се радувам, мое право. Глејте си работа...
  04 Јуни 2017, 18:12:37
 • KiloVolt: Најверојатно nsu мислеше на тоа што ти пиша како гордо би звучело да се шампиони на Европа...
  04 Јуни 2017, 16:11:23
 • DX-er: Зошто така зборуваш НСУ ? Јас и Батка им се израдувавме ПОСЛЕ победата а не пред победата како ти што кажуваш!
  04 Јуни 2017, 15:14:56
 • Atanas: Да не има некој случајно процесор Intel Dual Core сокет 775? Понуди во ПП
  04 Јуни 2017, 10:55:03
 • nsu: Во нашиот народ се вели прво скокни па речи оп да не им правиме баксуз да не им збориме пред рака нека им е со среќа имаат сила имаат можност и искуство
  04 Јуни 2017, 10:13:16
 • DX-er: В-А-Р-Д-А-Р ШАМПИОНИ!
  03 Јуни 2017, 20:34:04
 • batka: Вардар-Шампион на Европа! како гордо би звучело!!
  03 Јуни 2017, 19:44:06

* Новости и информации
За сите електроничари и вљубеници во техниката во нашата земја - Македонски форум за електроникаxx 802.11AF, нов Wi-Fi стандард со поголем домет на радио сигналот | 21 Јун 16
DX-er
10:44:45 од DX-er
Прегледи: 1811 | Коментари: 0

802.11AF е нов Wi-Fi стандард кој е во план во иднина да се реализира и моментално нема уреди со поддршка на истиот.
Со оглед дека овој стандард ке користи фрекфенции под 1GHz, или поточно кажано на UHF бандот 470 до 710 MHz, ке овозможи поголем домет иако ке користи иста предавателна моќност како и сегашните Wi-Fi уреди на 2400 MHz. Секако новиот AF стандард пред се ке биде наменет за руралн...


xx 48V во автомобилот - дали е предоцна? | 18 Окт 15
BorceBT
22:13:00 од BorceBT
Прегледи: 2525 | Коментари: 0

Малкумина се сеќаваат на големата промена на напонот на инсталацијата на возилата од 6 на 12 волти која се случи некаде во средината на 60-тите години. Во тоа време потрошувачите во возилата станаа толку "жедни" што единствен начин да останат напоени беше да се зголеми ...


Страници: [1] 2 3 ... 8


* Пребарување


* Најпопуларни теми

* Календар
Јуни 2017
Нед Пон Вто Сре Чет Пет Саб
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
[25] 26 27 28 29 30

Денес нема најавени настани