collapse collapse
* Инфо за корисникот
 
 
Добредојде Гостин.
Пријави се или зачлени се.

 

Дали го изгуби твојот активациски email?

* Кој е вклучен
  • Точка Гости: 13
  • Точка Сокриени: 0
  • Точка Членови: 3
  • Точка Присутни корисници:

* Статистики
  • stats Вкупно членови: 3255
  • stats Вкупно пораки: 104407
  • stats Вкупно теми: 6898
  • stats Вкупно категории: 15
  • stats Вкупно форуми: 89
  • stats Најмногу присутни корисници: 282

* Новости и информации
Забрането е копирање на материјали од форумот на други страни и останати места без да се наведе од каде се превземени истите!xx Моќни Terahertz ласерски чипови | 02 Мар 14
23:28:12 од BorceBT | Прегледи: 1154 | Коментари: 0

Својствата на Terahertz брановите се познати уште од самиот почеток на радио техниката меѓутоа нивното генерирање беше проблем. Секако најголем проблем беше нивото (моќта) и точноста на фрекфенцијата на овие генерирани бранови со фрекфенции од 800GHz до 1.5THz а о...


xx Серво звучници - иднина или минато? | 26 Фев 13
00:22:44 од BorceBT | Прегледи: 4310 | Коментари: 0

Со развојот на дигиталното процесирање на сигналите (DSP) и минијатуризација на механичките компоненти веќе е возможно да се создаде звучник кој би имал дигитална контрола на позицијата на мембраната со што значително би се намалиле хармониските изобличувања - најг...


Страници: [1] 2 3 ... 5


* Пребарување

* Последни мислења
Одг: Смешни слики од GigaWatt
[18 Септември 2014, 23:59:09]


Одг: Savrsena modifikacija W3DZZ by OH2EC од Doca
[18 Септември 2014, 22:53:36]


Одг: Чудно решение на проблем со тачскрин HTC Legend од bicikle
[18 Септември 2014, 21:03:17]


Одг: Savrsena modifikacija W3DZZ by OH2EC од LordZi
[18 Септември 2014, 16:57:16]


Одг: Предзасилувач со E80CC од KiloVolt
[18 Септември 2014, 15:25:25]


* Најпопуларни теми

* Календар
Септември 2014
Нед Пон Вто Сре Чет Пет Саб
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 [19] 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Денес нема најавени настани