Страници: [1] 2 3 ... 11   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Продавници за електронски компоненти во Скопје  (Прочитана 7954 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8182WWW
« пратена : 24 Јануари 2010, 16:35:31 »

Јас ги знам следниве продавници за делови во Скопје:
-Loging Т.Ц, Беверли Хилс 1ви спрат
-Електронивест Т.Ц, Беверли Хилс 1ви спрат
-МТВ електроника кај Универзална сала во близина на Вучко
-БТ електроника карши олимписки базен
-ГАЦ Електроника после железничка во првиот подвожњак доле

Освен овие дали има уште продавници низ Скопје за електронски компоненти?
« Последна промена: 01 Август 2011, 18:33:52 од Devil » Сочувана

RADIUS/Dija Metar Се замараш толку многу со мене? Ете уште еден доказ оти вредам!!!
Политички партии, политичари и симпатизери идете СИТЕ у П.М. и да ви е... се ж.....  ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

кликни тука за инфо околу форумот.
BorceBT
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2032


WWW
« Одговор #1 пратена : 24 Јануари 2010, 17:41:09 »

Јас ги знам уште овие меѓутоа не сум сигурен дали уште работат:

Е и П електроника, музичка академија (кај камениот мост);
Електро Ваце, Т.Ц. Бисер (позади во зградите);
Во зградата карши железничка одма кога ќе одиш накај аеродром, на први спрат по скалите ама заборавив како се вика продавницата.
Сочувана

Споделете го вашето знаење бидејќи во спротивно ќе нема со кој да разговарате за тоа што го знаете!
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2806


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #2 пратена : 24 Јануари 2010, 18:47:16 »

Работат и двете, ама со некое килаво работно време, Ваце работи само од 18-20 часот (ако воопшто дојде да отвори Ладен ), а ЕиП мислам дека имаат пауза од 14-17 часот. Таа продавница што беше карши железничка на први спрат по скалите беше КАМЕЛ, ама одамна веќе не постои, тој што ја држеше сега работи со аудио опрема во BOTS (до БТ електроника).
Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

LightCraft Studio
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8182WWW
« Одговор #3 пратена : 24 Јануари 2010, 18:55:06 »

ама ЕиП како што знам не се на старата локација во подрумот на МНТ бар јас ги барав тамо.
Сочувана

RADIUS/Dija Metar Се замараш толку многу со мене? Ете уште еден доказ оти вредам!!!
Политички партии, политичари и симпатизери идете СИТЕ у П.М. и да ви е... се ж.....  ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

кликни тука за инфо околу форумот.
SaleSk
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 448« Одговор #4 пратена : 24 Јануари 2010, 22:42:09 »

Има и една продавница во Ѓорче Петров на последна стара 5-ка...
БДС Електроника или стар РТВ Сервис Баже, кој меѓу другото функционира како продавница за електронски компоненти и да ви кажам одлично е снабден со голем асортиман на разновидни производи. Квалитетот на делови е на одлично ниво.

Друга продавница е ЕФОР електроника во Топанско во трговскиот кои исто така е одлично снабден со делови.

Нова Електроника која се наоѓа позади Универзалната сала на улицата кај што е Вучко за велосипеди.

За други во моментот не можам да се сетам Смешко
Сочувана

Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...
BorceBT
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2032


WWW
« Одговор #5 пратена : 24 Јануари 2010, 23:54:30 »

Фала многу на сите, и баш ме чудеше зошто Електро Ваце неможев никогаш да го најдам отворен, дури мислев дека недајбоже умрел газдата па останал дуќанот онака како што бил заклучен Смешко
Сочувана

Споделете го вашето знаење бидејќи во спротивно ќе нема со кој да разговарате за тоа што го знаете!
Goce
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 382« Одговор #6 пратена : 25 Јануари 2010, 02:13:42 »

За квалитетот и цената на деловите не сум задоволен од BDS електроникс поранешен сервис Баже а НОВА електроника е затворена пред некој ден поминав од таму си мислам дека ја имаше еден од газдите на МТВ електроника.

@SaleSk
BDS електроникс     Баже   Деан и Саше  да не си еден од газдите Смешко
« Последна промена: 25 Јануари 2010, 02:52:41 од Goce » Сочувана
BorceBT
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2032


WWW
« Одговор #7 пратена : 25 Јануари 2010, 19:18:09 »

Ако може да не се разговара за цената/квалитетот во поедини продавници бидејќи никој нема да сака да го спонзорира овој форум во иднина а без спонзорства знаете каде завршуваат веб страниците: во archive.org Смешко За цени и квалитет да се провери потребно е 1 час за да се помине низ сите продавници за електронски компоненти.
Сочувана

Споделете го вашето знаење бидејќи во спротивно ќе нема со кој да разговарате за тоа што го знаете!
Goce
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 382« Одговор #8 пратена : 25 Јануари 2010, 19:21:32 »

Во ред се извинувам за топикот ако е потребно нека го избрише некој од администраторите
Сочувана
SaleSk
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 448« Одговор #9 пратена : 25 Јануари 2010, 23:46:37 »

@SaleSk
BDS електроникс     Баже   Деан и Саше  да не си еден од газдите Смешко

Не, не сум еден од газдите...А и за Новаелектоника незнаеф дека ја затвориле...Конде, еден од ортаците на МТВ си беше сам отворил дуќан, но изгледа не успеа во бизнисот...Полека но сигурно мислам дека занаетот изумира...

Сочувана

Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...
BorceBT
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2032


WWW
« Одговор #10 пратена : 25 Јануари 2010, 23:50:49 »

Цитирано
Полека но сигурно мислам дека занаетот изумира...

Затоа и го формиравме форумот, за да има барем „збирно место“ каде што ќе останат тие на кои електрониката нема тукутака да им исчезне од дневен ред па макар и да затворат сите продавници за електронски компоненти Смешко
Сочувана

Споделете го вашето знаење бидејќи во спротивно ќе нема со кој да разговарате за тоа што го знаете!
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8182WWW
« Одговор #11 пратена : 26 Јануари 2010, 00:53:04 »

Благодарение на Борче успеав да ги маркирам локациите на продавниците па еве ги продавниците во Скопје за Електроника, па вие што знаете за други продавници можете исто вака да им ги ставите точните локации.
Ако им ги знаете точните локации на останатите продавници ставете ги  на форум Смешко

* LOGING.kmz (0.64 KB - преземено 96 пати.)
* BT.kmz (0.64 KB - преземено 69 пати.)
* MTV.kmz (0.64 KB - преземено 70 пати.)
* GAC-.kmz (0.64 KB - преземено 75 пати.)
« Последна промена: 14 Февруари 2010, 22:32:15 од DX-er » Сочувана

RADIUS/Dija Metar Се замараш толку многу со мене? Ете уште еден доказ оти вредам!!!
Политички партии, политичари и симпатизери идете СИТЕ у П.М. и да ви е... се ж.....  ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

кликни тука за инфо околу форумот.
SaleSk
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 448« Одговор #12 пратена : 09 Јуни 2010, 07:34:45 »

Дали некој знае каде е преместена продавницата за електронски компоненти "EлектроИнвест" која се наоѓаше на Југодрво?

 Молам?

И дали таа се уште функционира и работи?
Сочувана

Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2806


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #13 пратена : 09 Јуни 2010, 08:33:26 »

Во ТЦ Беверли Хилс, на истиот спрат како и Логинг, ама во друг ходник (паралелно на Логинг), прошетај, ќе го најдеш сигурно.
Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

LightCraft Studio
SaleSk
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 448« Одговор #14 пратена : 09 Јуни 2010, 08:50:38 »

Во ТЦ Беверли Хилс, на истиот спрат како и Логинг, ама во друг ходник (паралелно на Логинг), прошетај, ќе го најдеш сигурно.
Благодарам многу  Шмекерко
Сочувана

Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...
Страници: [1] 2 3 ... 11   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: