collapse collapse
* Инфо за корисникот
 
 
Добредојде Гостин.
Пријави се или зачлени се.

 

Дали го изгуби твојот активациски email?

* Кој е вклучен
 • Точка Гости: 9
 • Точка Сокриени: 0
 • Точка Членови: 0

Нема вклучени корисници.

* Статистики
 • stats Вкупно членови: 3940
 • stats Вкупно пораки: 114039
 • stats Вкупно теми: 7781
 • stats Вкупно категории: 15
 • stats Вкупно форуми: 90
 • stats Најмногу присутни корисници: 282

* Огласна табла
Обнови Историја
 • batka: Огласната табла служи ако сакаш на сите форумџии нешто да им соопштиш,а не приватни договори да правиш! И престани да одговараш на секоја опомена! Не треба ништо да кажеш кога си крив.
  03 Август 2017, 17:07:23
 • nsu: Толку се разбравме со bicikle нема веќе приватни пораки а и богами овде пишување по огласна табла батка ми напишал и во порака јасно ми е добро што може да биде
  03 Август 2017, 14:11:44
 • GigaWatt: Абе канти тропаат или модератор те опомена Молам?.
  03 Август 2017, 14:07:32
 • nsu: batka извини уште ова само и потоа немам што веќе глупости да пишувам
  03 Август 2017, 13:12:58
 • nsu: Ако одиш таму bicikle приквечер пошто знаеш до шест може е на работа човекот ми вели дур да дојде дома или недела
  03 Август 2017, 13:09:31
 • batka: За вакви допишувања си имате приватни пораки, па таму контактирајте си .
  03 Август 2017, 12:54:35
 • bicikle: Сега се отвара @nsuда да видов, не е проблем, ск сум моментално ќе претрчам деновиве. Фала Смешко
  03 Август 2017, 12:49:07
 • nsu: И мене реков стеф им рекол на админиве да ме банираат. Инаку читај во темата bicikle како не сум слободен и блиску не ми е веќе ќе одев ќе прашав и ќе ти кажев за делот дали има
  03 Август 2017, 00:29:52
 • bicikle: Оти темата coming home уред за светла не ми ја отвара?
  02 Август 2017, 23:46:49
 • nsu: А така значи. Е добро тогаш
  02 Август 2017, 08:59:57
 • GigaWatt: Ти доцни часовникот на PC-то. Скриптата го зема времето од твоето локално PC, не од сервер.
  02 Август 2017, 02:54:31
 • nsu: Касни часовникот на форумов. За многу години Илинден македонци
  01 Август 2017, 23:02:50
 • nsu: К-15 на времето абе требаше прашалник?  Па какво па па?
  01 Август 2017, 22:43:51
 • nsu: Маче свари ми кафе какво. Јако како мене и слатко како тебе. Ау па ти малку си се преценила
  01 Август 2017, 22:42:47
 • DX-er: Да се процениле ке беше добро, тие се прецениле.
  01 Август 2017, 21:54:22
 • nsu: Се процениле малку појќе
  01 Август 2017, 10:55:55
 • bicikle: Малу појче Смешко
  01 Август 2017, 10:15:42
 • nsu: Еее Zan соленко за објавување е али соленко
  31 Јули 2017, 20:51:57
 • Zan: 400 долари годишно
  31 Јули 2017, 20:50:44
 • nsu: Па пиши се на огласна табла Zan подолу. За тоа колку бара Photobucket ме интересираше
  31 Јули 2017, 20:49:48

* Новости и информации
За сите електроничари и вљубеници во техниката во нашата земја - Македонски форум за електроникаxx 802.11AF, нов Wi-Fi стандард со поголем домет на радио сигналот | 21 Јун 16
DX-er
10:44:45 од DX-er
Прегледи: 2233 | Коментари: 0

802.11AF е нов Wi-Fi стандард кој е во план во иднина да се реализира и моментално нема уреди со поддршка на истиот.
Со оглед дека овој стандард ке користи фрекфенции под 1GHz, или поточно кажано на UHF бандот 470 до 710 MHz, ке овозможи поголем домет иако ке користи иста предавателна моќност како и сегашните Wi-Fi уреди на 2400 MHz. Секако новиот AF стандард пред се ке биде наменет за руралн...


xx 48V во автомобилот - дали е предоцна? | 18 Окт 15
BorceBT
22:13:00 од BorceBT
Прегледи: 2943 | Коментари: 0

Малкумина се сеќаваат на големата промена на напонот на инсталацијата на возилата од 6 на 12 волти која се случи некаде во средината на 60-тите години. Во тоа време потрошувачите во возилата станаа толку "жедни" што единствен начин да останат напоени беше да се зголеми ...


Страници: [1] 2 3 ... 8


* Пребарување

* Последни мислења
Одг: Случајно гасење на компјутер ? од didy
[19 Август 2017, 11:15:58]


Одг: Продавам вишок... од LordZi
[18 Август 2017, 16:44:54]


Одг: Продавам вишок - готови уреди, модули, плочки... од LordZi
[18 Август 2017, 16:30:40]


Dumps од GigaWatt
[18 Август 2017, 03:53:13]


Одг: CNC Машина од Hahahaha
[17 Август 2017, 20:39:02]


* Најпопуларни теми

* Календар
Август 2017
Нед Пон Вто Сре Чет Пет Саб
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 [21] 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Денес нема најавени настани