collapse collapse
* Инфо за корисникот
 
 
Добредојде Гостин.
Пријави се или зачлени се.

 

Дали го изгуби твојот активациски email?

* Кој е вклучен
 • Точка Гости: 12
 • Точка Сокриени: 0
 • Точка Членови: 1
 • Точка Присутни корисници:

* Статистики
 • stats Вкупно членови: 3957
 • stats Вкупно пораки: 114253
 • stats Вкупно теми: 7802
 • stats Вкупно категории: 15
 • stats Вкупно форуми: 90
 • stats Најмногу присутни корисници: 282

* Огласна табла
Обнови Историја
 • bicikle: Ви работи "пребарување" ?
  21 Септември 2017, 17:54:06
 • GigaWatt: Е пред две недели ја немавте пуштено црквата во работа, па морав да барам некоја која работи Зеленко.
  15 Септември 2017, 15:17:21
 • batka: Akо не си во црква венчан ќе обезбедам попуст во новава црква! Поп без пари, лотарија ,,, пити и вино гратис... Cheesy Cheesy
  13 Септември 2017, 16:29:41
 • GigaWatt: Ајде, со среќа нека е Шмекерко.
  13 Септември 2017, 15:10:46
 • batka: Ја осветивме  новата црква Св.Кирил и Методиј во Велес.Работевме два дена, а вчера и доќд се истури, ама нека, нека биде родна година. Повелете на Питијада во Велес 6-7-8 октомври.
  10 Септември 2017, 11:41:17
 • 27vardar: За многу години Денот на Републиката ни
  09 Септември 2017, 22:35:24
 • Toma: Благословена да е Македонија за век и веков. Живи и здрави. Среќна и бериќетна иднина за сите граѓани на Македонија.
  08 Септември 2017, 16:15:00
 • DX-er: Честит ден на независноста! Бог да е со Македонија! Да живее Македонија и сите што ја сакаат!
  08 Септември 2017, 12:54:29
 • bicikle: Среќен празник и од мене Смешко
  28 Август 2017, 20:58:10
 • GigaWatt: Нека е за многу години Шмекерко. А искрено, и не мора да има пригода за вакво нешто, може кога ќе ни текне ваков или сличен гест да направиме Шмекерко.
  28 Август 2017, 18:25:41
 • DX-er: Одлично Батка! Тоа е за поздрав.
  28 Август 2017, 13:12:28
 • batka: Денес во однос на празников на Богородица, направив нешто невообичаено . првите десетмина што наидоа ги почестив во Пицепија 5 со парче пица, сок и кафе, кој сакаше. Луѓето беа збунети, а меѓу нив имаше и муслимани,Ама, за адет сите земаа, не одбија и сите се дружевме, без разлика . Разговорие беа за се друго, освен за политика. И убаво беше. За многу години празникот на оние кои го слават.
  28 Август 2017, 13:00:19
 • DX-er: За многу години празникот Пресвета Богородица!
  28 Август 2017, 12:00:59
 • batka: Огласната табла служи ако сакаш на сите форумџии нешто да им соопштиш,а не приватни договори да правиш! И престани да одговараш на секоја опомена! Не треба ништо да кажеш кога си крив.
  03 Август 2017, 17:07:23
 • nsu: Толку се разбравме со bicikle нема веќе приватни пораки а и богами овде пишување по огласна табла батка ми напишал и во порака јасно ми е добро што може да биде
  03 Август 2017, 14:11:44
 • GigaWatt: Абе канти тропаат или модератор те опомена Молам?.
  03 Август 2017, 14:07:32
 • nsu: batka извини уште ова само и потоа немам што веќе глупости да пишувам
  03 Август 2017, 13:12:58
 • nsu: Ако одиш таму bicikle приквечер пошто знаеш до шест може е на работа човекот ми вели дур да дојде дома или недела
  03 Август 2017, 13:09:31
 • batka: За вакви допишувања си имате приватни пораки, па таму контактирајте си .
  03 Август 2017, 12:54:35
 • bicikle: Сега се отвара @nsuда да видов, не е проблем, ск сум моментално ќе претрчам деновиве. Фала Смешко
  03 Август 2017, 12:49:07

* Новости и информации
За сите електроничари и вљубеници во техниката во нашата земја - Македонски форум за електроникаxx 802.11AF, нов Wi-Fi стандард со поголем домет на радио сигналот | 21 Јун 16
DX-er
10:44:45 од DX-er
Прегледи: 2529 | Коментари: 0

802.11AF е нов Wi-Fi стандард кој е во план во иднина да се реализира и моментално нема уреди со поддршка на истиот.
Со оглед дека овој стандард ке користи фрекфенции под 1GHz, или поточно кажано на UHF бандот 470 до 710 MHz, ке овозможи поголем домет иако ке користи иста предавателна моќност како и сегашните Wi-Fi уреди на 2400 MHz. Секако новиот AF стандард пред се ке биде наменет за руралн...


xx 48V во автомобилот - дали е предоцна? | 18 Окт 15
BorceBT
22:13:00 од BorceBT
Прегледи: 3263 | Коментари: 0

Малкумина се сеќаваат на големата промена на напонот на инсталацијата на возилата од 6 на 12 волти која се случи некаде во средината на 60-тите години. Во тоа време потрошувачите во возилата станаа толку "жедни" што единствен начин да останат напоени беше да се зголеми ...


Страници: [1] 2 3 ... 8


* Пребарување


* Најпопуларни теми

* Календар
Септември 2017
Нед Пон Вто Сре Чет Пет Саб
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 [22] 23
24 25 26 27 28 29 30

Денес нема најавени настани