collapse collapse
* Инфо за корисникот
 
 
Добредојде Гостин.
Пријави се или зачлени се.

 

Дали го изгуби твојот активациски email?

* Кој е вклучен
 • Точка Гости: 8
 • Точка Сокриени: 0
 • Точка Членови: 1
 • Точка Присутни корисници:

* Статистики
 • stats Вкупно членови: 3934
 • stats Вкупно пораки: 113677
 • stats Вкупно теми: 7771
 • stats Вкупно категории: 15
 • stats Вкупно форуми: 90
 • stats Најмногу присутни корисници: 282

* Огласна табла
Обнови Историја
 • GigaWatt: Еве и на ebay гледам, многу продавачи имале ставано слики на Photobucket, место слики од производите ја има онаа синана слика... тоа е тоа :S.
  27 Јули 2017, 00:44:16
 • bicikle: Така е...
  26 Јули 2017, 11:25:37
 • GigaWatt: Нема што, им се може, тоа е тоа... не дека се согласувам со тоа што го направија, ама па, никаде не пишува во TOS-от дека не може кога ќе им текне да го сменат.
  25 Јули 2017, 22:29:54
 • bicikle: Без никакво упозорење, крајно не коректно. Не можеа како луѓе реклами да нашибаат. Да им текне на уаху така да направат  Зеленко
  25 Јули 2017, 22:12:42
 • DX-er: Јас никогаш не би платил! Тоа што го направија за мене е подмолен и кукавички чин. Додека беше free пишуваше некаде дека еден ден ке можат да не уценуваат со тоа што ке ни изнудуваат пари за наши слики кои ние сме ги поставиле ? Ке ги прежалиме и идеме понатаму....
  25 Јули 2017, 19:17:32
 • GigaWatt: Нема проблем, дај пари да платиме Зеленко.
  25 Јули 2017, 02:08:59
 • bicikle: Платете за сликиве, на ништо не личи ова  Зеленко Ајде поише во општи муабети.
  24 Јули 2017, 00:06:13
 • nsu: треба де
  08 Јуни 2017, 08:13:03
 • nsu: Никогаш не сум баксузирал никој баш напротив на кој стигнам помагам познник се разбира мои обврски оставам помагам за нешто ако трба
  08 Јуни 2017, 08:12:39
 • batka: Подобро не баксузирај и не се јавувај со вакви коментари.
  07 Јуни 2017, 01:54:34
 • nsu: Еј луѓе нејќев пред рака да им збориме уште не ми се верува ајде светски ни е нареден чекор
  05 Јуни 2017, 13:42:09
 • KiloVolt: Е сега нсу нема право да се жали Јазик
  04 Јуни 2017, 19:16:35
 • batka: Е,па,радувај се МАКЕДОНИЈО!!!!!!!!
  04 Јуни 2017, 19:00:30
 • DX-er: В А Р Д А Р - М А К Е Д О Н И Ј А   ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИИИИ! ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА!
  04 Јуни 2017, 18:56:36
 • KiloVolt: И СО ПРАВО СЕ РАДУВАШ!!!
  04 Јуни 2017, 18:46:47
 • DX-er: Многу филозофирате! Како јас се радувам, мое право. Глејте си работа...
  04 Јуни 2017, 18:12:37
 • KiloVolt: Најверојатно nsu мислеше на тоа што ти пиша како гордо би звучело да се шампиони на Европа...
  04 Јуни 2017, 16:11:23
 • DX-er: Зошто така зборуваш НСУ ? Јас и Батка им се израдувавме ПОСЛЕ победата а не пред победата како ти што кажуваш!
  04 Јуни 2017, 15:14:56
 • Atanas: Да не има некој случајно процесор Intel Dual Core сокет 775? Понуди во ПП
  04 Јуни 2017, 10:55:03
 • nsu: Во нашиот народ се вели прво скокни па речи оп да не им правиме баксуз да не им збориме пред рака нека им е со среќа имаат сила имаат можност и искуство
  04 Јуни 2017, 10:13:16

* Новости и информации
За сите електроничари и вљубеници во техниката во нашата земја - Македонски форум за електроникаxx 802.11AF, нов Wi-Fi стандард со поголем домет на радио сигналот | 21 Јун 16
DX-er
10:44:45 од DX-er
Прегледи: 2039 | Коментари: 0

802.11AF е нов Wi-Fi стандард кој е во план во иднина да се реализира и моментално нема уреди со поддршка на истиот.
Со оглед дека овој стандард ке користи фрекфенции под 1GHz, или поточно кажано на UHF бандот 470 до 710 MHz, ке овозможи поголем домет иако ке користи иста предавателна моќност како и сегашните Wi-Fi уреди на 2400 MHz. Секако новиот AF стандард пред се ке биде наменет за руралн...


xx 48V во автомобилот - дали е предоцна? | 18 Окт 15
BorceBT
22:13:00 од BorceBT
Прегледи: 2754 | Коментари: 0

Малкумина се сеќаваат на големата промена на напонот на инсталацијата на возилата од 6 на 12 волти која се случи некаде во средината на 60-тите години. Во тоа време потрошувачите во возилата станаа толку "жедни" што единствен начин да останат напоени беше да се зголеми ...


Страници: [1] 2 3 ... 8


* Пребарување

* Последни мислења
Одг: Случајни муабети од bicikle
[Денес во 15:59:38]


Одг: Случајни муабети од Toma
[Денес во 14:29:41]


Одг: Случајни муабети од bicikle
[Денес во 13:48:20]


Одг: Случајни муабети од GigaWatt
[Денес во 09:55:24]


Одг: Случајни муабети од bicikle
[Денес во 03:23:56]


* Најпопуларни теми

* Календар
Јули 2017
Нед Пон Вто Сре Чет Пет Саб
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 [28] 29
30 31

Денес нема најавени настани