Страници: [1] 2 3 ... 6   Оди долу
 
Наслов Автор Одговори Прегледи Последна порака
0 Члена и 2 Гости го гледаат овој форум.
Радиоаматери општо « 1 2 ... 28 29 » Z31GH 421 25518 Последна порака 04 Април 2017, 21:40:34
од nsu
Радиоаматерски новости « 1 2 3 4 5 » Z31GH 61 5285 Последна порака 15 Јануари 2017, 10:11:07
од nsu
Какви се пропагациите моментално на кратки бранови DX-er 3 361 Последна порака 05 Октомври 2016, 08:18:57
од Z3nesto
Видете дали имате планини меѓу вас и репетиторот DX-er 5 900 Последна порака 10 Јануари 2016, 16:36:25
од vanne
Кој репетитор од каде најдалеку го отварате ? « 1 2 3 4 » DX-er 46 3601 Последна порака 07 Декември 2015, 22:00:03
од didy
Ham Radio, 14 - 16ти Јули Фридрихсхафен, Германија DL1BT 0 85 Последна порака 20 Април 2017, 18:57:18
од DL1BT
Активни радиоаматерски репетитори « 1 2 3 » DX-er 33 2652 Последна порака 05 Април 2017, 19:37:52
од DX-er
Најнова или постара половна радиостаница? Z31GH 7 240 Последна порака 24 Февруари 2017, 16:05:56
од nsu
Дали некој од вас има остварено радиоаматерска врска со астронаутите од ISS ? DX-er 5 203 Последна порака 28 Јануари 2017, 11:50:44
од nsu
Колкава е моќноста измерена со ватметар на вашите радио станици. DX-er 12 796 Последна порака 27 Декември 2016, 18:28:44
од nsu
Кинески радиостаници? « 1 2 ... 6 7 » Z31GH 104 4576 Последна порака 10 Декември 2016, 19:52:07
од nsu
SO-50 AMSAT радиоаматерси сателит DX-er 0 81 Последна порака 10 Декември 2016, 00:35:44
од DX-er
Дали некој има искуство со BAOFENG 777S или BF-888S ? DX-er 7 803 Последна порака 04 Декември 2016, 22:45:29
од GoGo1
Радиоаматерски кодекс DX-er 6 400 Последна порака 25 Ноември 2016, 14:50:11
од nsu
Најдобрите брендови по реални цени DX-er 3 209 Последна порака 24 Ноември 2016, 23:15:52
од MilerovEfekt
144 MHz tracker DX-er 0 95 Последна порака 22 Ноември 2016, 22:08:17
од DX-er
1,8 MHz CW TRANSMITTER by Harry Lythall SM0VPO (Англиски јазик) DX-er 0 112 Последна порака 22 Ноември 2016, 21:54:31
од DX-er
Подобрување на модулацијата кај Baofeng UVB2 plus и UV B5 (руски јазик) DX-er 4 247 Последна порака 13 Ноември 2016, 12:35:08
од nsu
Радиоаматерски сателитски врски DX-er 0 123 Последна порака 10 Ноември 2016, 22:41:56
од DX-er
Можна е преправка на Shinwa SC1510GA радио станица за аматерски банд? « 1 2 » DX-er 15 774 Последна порака 08 Ноември 2016, 10:49:57
од Z31GH
Страници: [1] 2 3 ... 6   Оди горе
 
Тема во која сте одговарале
Нормална тема
Популарна тема (Повеќе од 15 пораки)
Многу популарна тема (Повеќе од 25 пораки)
Заклучена тема
Леплива тема
Гласање
: