Страници: [1] 2 3 ... 18   Оди долу
 
Наслов Автор Одговори Прегледи Последна порака
0 Члена и 1 Гостин го гледаат овој форум.
Samogradnja Integrisanog stereo pojacala "HF 2006" « 1 2 » Doca 18 6967 Последна порака 31 Октомври 2013, 22:42:45
од masterficx
Минијатурен засилувач со LM386 LordZi 3 231 Последна порака 07 Мај 2017, 20:00:08
од Atanas
Изработка на легенд стејџ мастер мк2 во стерео верзија « 1 2 3 4 5 » goran_elektro 68 4194 Последна порака 23 Март 2017, 20:42:33
од nsu
Многу едноставен 100W НФ засилувач batka 1 279 Последна порака 15 Март 2017, 00:02:00
од nsu
Засилувач со STK 442 110 MarkoMK 3 653 Последна порака 08 Јули 2016, 23:42:03
од nsu
Засилувач за гитара darkom05 2 450 Последна порака 23 Јуни 2016, 01:11:37
од bicikle
Засилувач за вуфер (подобра опција) « 1 2 3 » darkoveleski 31 3543 Последна порака 25 Април 2016, 16:40:44
од bicikle
Засилувач 500W со 2SA1943 и 2SC5200 Hahahaha 3 674 Последна порака 24 Април 2016, 11:35:51
од Hahahaha
APEX-B500 - квалитетен засилувач со лимитер и кристално чист звук « 1 2 3 4 » Lux 45 6308 Последна порака 23 Март 2016, 17:31:07
од Hahahaha
Квалитетен засилувач 175 вати со 2SC5200 izotop 11 1938 Последна порака 16 Март 2016, 11:09:51
од izotop
Eдноставен и евтин интерфон batka 0 303 Последна порака 12 Март 2016, 15:32:06
од batka
Црногорски универзален транзисторски излезен степен 200/500 W « 1 2 3 » batka 34 4311 Последна порака 02 Јануари 2016, 02:28:27
од batka
25000W засилувач « 1 2 ... 5 6 » Malecko 77 4192 Последна порака 07 Декември 2015, 00:05:07
од nsu
2x60W засилувач со LM4780 « 1 2 3 4 5 » LordZi 61 6919 Последна порака 07 Ноември 2015, 16:40:54
од batka
Засилувач 200W на 4 оми со STK4048 « 1 2 ... 7 8 » BorceBT 105 9696 Последна порака 09 Октомври 2015, 17:42:42
од BorceBT
Hi-Fi засилувач 8W со LT1210 LordZi 4 939 Последна порака 19 Септември 2015, 09:03:23
од LordZi
Apex-F100 /200W/4ома Мосфет-Засилувач « 1 2 » Lux 16 3117 Последна порака 14 Септември 2015, 12:39:51
од Lux
Засилувач 2 x 120W стерео на 8 оми со STK4241 BorceBT 9 2271 Последна порака 10 Август 2015, 13:01:13
од LordZi
Нискобуџетен појачувач 100W batka 0 659 Последна порака 13 Јуни 2015, 16:25:36
од batka
Информации околу засилувачот ЈLH 1969 10W верзија daniel spasovski 13 1586 Последна порака 21 Февруари 2015, 12:54:03
од daniel spasovski
Страници: [1] 2 3 ... 18   Оди горе
 
Тема во која сте одговарале
Нормална тема
Популарна тема (Повеќе од 15 пораки)
Многу популарна тема (Повеќе од 25 пораки)
Заклучена тема
Леплива тема
Гласање
: