Страници: [1]   Оди долу
 
Наслов Автор Одговори Прегледи Последна порака
0 Члена и 1 Гостин го гледаат овој форум.
Податоци за компјутер „Марта“ MarkoMK 12 1897 Последна порака 24 Јуни 2017, 18:00:07
од nsu
Изумите и иновациите на еден од најголемите генијалци Никола Тесла « 1 2 » maci 16 2179 Последна порака 11 Декември 2011, 19:16:04
од batka
Првиот снагаш со МОС ФЕТ batka 3 597 Последна порака 01 Јуни 2011, 13:47:43
од batka
Првото интегрално коло од 1926 година Loewe 3NF со нацрт MAKEDONIA 2 468 Последна порака 12 Јануари 2011, 14:10:57
од MAKEDONIA
Првиот транзистор на Бел (Bell) и наследници MAKEDONIA 0 342 Последна порака 23 Декември 2010, 19:15:03
од MAKEDONIA
Кога е измислено првото интегрирано коли и што имало внатре MAKEDONIA 7 738 Последна порака 17 Декември 2010, 19:59:46
од MAKEDONIA
Историја на интегрални кола MAKEDONIA 0 409 Последна порака 03 Април 2010, 17:28:09
од MAKEDONIA
Историја на лампите MAKEDONIA 0 312 Последна порака 03 Април 2010, 16:50:58
од MAKEDONIA
Историја на LED MAKEDONIA 0 331 Последна порака 03 Април 2010, 16:46:25
од MAKEDONIA
Историја на диоди MAKEDONIA 0 322 Последна порака 03 Април 2010, 16:44:17
од MAKEDONIA
Историја на транзисторите MAKEDONIA 0 392 Последна порака 03 Април 2010, 16:41:55
од MAKEDONIA
Страници: [1]   Оди горе
 
Тема во која сте одговарале
Нормална тема
Популарна тема (Повеќе од 15 пораки)
Многу популарна тема (Повеќе од 25 пораки)
Заклучена тема
Леплива тема
Гласање
: