Страници: [1]   Оди долу
 
Наслов Автор Одговори Прегледи Последна порака
0 Члена и 1 Гостин го гледаат овој форум.
802.11AF, нов Wi-Fi стандард со поголем домет на радио сигналот DX-er 0 2531 Последна порака 21 Јуни 2016, 10:44:45
од DX-er
48V во автомобилот - дали е предоцна? BorceBT 0 3265 Последна порака 18 Октомври 2015, 22:13:00
од BorceBT
Новата генерација на чипсети во смартфоните DX-er 0 2311 Последна порака 25 Јануари 2015, 09:18:59
од DX-er
Моќни ласерски диоди - опасност или нови можности BorceBT 0 1485 Последна порака 09 Јануари 2015, 00:16:17
од BorceBT
Кондензаторгејт - реалност или измама? BorceBT 0 1059 Последна порака 16 Ноември 2014, 00:02:45
од BorceBT
Хибридни микропроцесори со FPGA BorceBT 0 1008 Последна порака 13 Октомври 2014, 22:17:57
од BorceBT
Моќни Terahertz ласерски чипови BorceBT 0 1859 Последна порака 02 Март 2014, 23:28:12
од BorceBT
Серво звучници - иднина или минато? BorceBT 0 4849 Последна порака 26 Февруари 2013, 00:22:44
од BorceBT
X-GOLD 110 - Коло за целосна мултимедијална поддршка DX-er 0 8567 Последна порака 03 Ноември 2011, 14:58:25
од DX-er
MRAM - иднината на сите мемории? BorceBT 0 5375 Последна порака 31 Октомври 2011, 17:12:22
од BorceBT
Уште еден инвентивен пронајдок од ST: SPV1040 GigaWatt 0 2710 Последна порака 06 Септември 2011, 22:18:08
од GigaWatt
Супер кондензатори - генијален изум или лоша батерија? BorceBT 0 3882 Последна порака 18 Мај 2010, 15:50:52
од BorceBT
Графен - крајот на силициумот? BorceBT 0 3986 Последна порака 24 Февруари 2010, 01:14:09
од BorceBT
Дигитални засилувачи - револуција на лошиот звук? BorceBT 0 3281 Последна порака 10 Јануари 2010, 17:10:28
од BorceBT
Крај за селекторот на фрекфентен опсег? BorceBT 0 3606 Последна порака 25 Октомври 2009, 23:07:56
од BorceBT
ЛЕД диодата во спас на компјутерите BorceBT 0 5766 Последна порака 15 Октомври 2009, 20:37:30
од BorceBT
Страници: [1]   Оди горе
 
Тема во која сте одговарале
Нормална тема
Популарна тема (Повеќе од 15 пораки)
Многу популарна тема (Повеќе од 25 пораки)
Заклучена тема
Леплива тема
Гласање
: