Страници: [1] 2 3   Оди долу
 
Наслов Автор Одговори Прегледи Последна порака
0 Члена и 1 Гостин го гледаат овој форум.
Општи дискусии поврзани со високонапонската електроника « 1 2 3 » KiloVolt 31 2709 Последна порака 01 Јуни 2015, 20:50:02
од KiloVolt
Мини Теслин трансформатор(Slayer Exciter) Atanas 4 722 Последна порака 17 Јули 2017, 13:13:12
од batka
Јонски мотор « 1 2 3 4 5 » Atanas 62 3432 Последна порака 12 Јули 2017, 23:03:16
од GigaWatt
Помош за драјвер со NE555 « 1 2 3 4 » KiloVolt 56 2797 Последна порака 15 Февруари 2017, 19:47:43
од GigaWatt
Проблем со UV ламба MARK123 4 510 Последна порака 24 Февруари 2016, 21:16:37
од batka
Високонапонски искрин предавател и приемник DX-er 5 391 Последна порака 05 Февруари 2016, 22:56:32
од batka
Реактивна моќност и струјомери - треба помош? « 1 2 3 » bicikle 33 2345 Последна порака 12 Јануари 2016, 16:12:28
од bicikle
Механички Теслин Трансформатор « 1 2 3 4 5 » KiloVolt 69 3062 Последна порака 22 Март 2015, 01:21:49
од bicikle
Потребна помош околу Теслин Трансформатор « 1 2 3 » Atanas 37 1627 Последна порака 08 Март 2015, 20:22:01
од batka
Апарат за заварување алуминиум Jovicar 10 1126 Последна порака 30 Јули 2014, 10:02:47
од DrTubeR
Електростатички мултипликатор на напон « 1 2 » KiloVolt 17 1219 Последна порака 03 Април 2014, 19:18:21
од KiloVolt
Помош за бобина од автомобил « 1 2 3 4 5 » KiloVolt 63 3043 Последна порака 29 Декември 2013, 17:31:06
од GigaWatt
Потенцијално најмалиот Теслин трансформатор на СВЕТОТ! « 1 2 3 4 5 » KiloVolt 60 3560 Последна порака 28 Декември 2013, 13:03:57
од KiloVolt
Мини Теслин траснформатор II « 1 2 3 4 » ivica.s 58 3791 Последна порака 27 Декември 2013, 09:10:19
од ivica.s
Mоќно високонапонско напојување « 1 2 3 » KiloVolt 40 2524 Последна порака 10 Декември 2013, 12:56:48
од KiloVolt
Марксов Генератор « 1 2 3 » Atanas 31 1666 Последна порака 27 Ноември 2013, 19:34:56
од nsu
Шема за високонапонска ограда ???? « 1 2 3 » daniel spasovski 32 2792 Последна порака 17 Ноември 2013, 15:59:29
од nsu
Мал Теслин ефтин и едноставен трансорматор од 6kv до 30kv 0,3ma MAKEDONIA 13 1368 Последна порака 14 Ноември 2013, 23:39:44
од batka
Прост и едноставен Stun Gun Atanas 10 811 Последна порака 14 Ноември 2013, 11:43:32
од nsu
Генератор за висок напон со сплит трафо (OПАСНО ПО ЖИВОТ) « 1 2 3 4 » Malecko 58 4222 Последна порака 13 Ноември 2013, 10:28:23
од Atanas
Страници: [1] 2 3   Оди горе
 
Тема во која сте одговарале
Нормална тема
Популарна тема (Повеќе од 15 пораки)
Многу популарна тема (Повеќе од 25 пораки)
Заклучена тема
Леплива тема
Гласање
: