Страници: [1]   Оди долу
 
Наслов Автор Одговори Прегледи Последна порака
0 Члена и 1 Гостин го гледаат овој форум.
Направете си мотор во домашни услови « 1 2 » DX-er 15 364 Последна порака 20 Април 2017, 15:19:06
од DX-er
Едрилица од Стиропол garfild 0 1530 Последна порака 24 Јули 2013, 12:47:13
од garfild
2 - канална RC едрилица ( изработка step by step ) igor_sk 4 1187 Последна порака 24 Април 2012, 20:22:04
од igor_sk
Полициски глисер batka 0 636 Последна порака 07 Март 2012, 02:09:44
од batka
Направете електромотор batka 0 680 Последна порака 05 Април 2011, 16:38:00
од batka
Макети од Словенија batka 0 521 Последна порака 01 Март 2011, 17:04:30
од batka
Интересна макета која функционира по закони на физиката batka 0 506 Последна порака 19 Февруари 2011, 23:55:35
од batka
НЛО од стиропор batka 3 612 Последна порака 19 Февруари 2011, 21:34:50
од LordZi
Модел на Цесна batka 0 519 Последна порака 18 Февруари 2011, 17:10:49
од batka
Брод со гумен погон batka 5 688 Последна порака 18 Февруари 2011, 17:06:37
од batka
Брод со парен погон batka 9 1170 Последна порака 02 Февруари 2011, 12:14:16
од MAKEDONIA
Роботска рака со микроконтролер « 1 2 » SKOLS 16 1343 Последна порака 13 Јануари 2011, 16:50:06
од batka
Моделараски комплет SKOLS 10 1021 Последна порака 20 Декември 2010, 08:25:41
од SKOLS
Бротче BabyBoot « 1 2 » SKOLS 25 1660 Последна порака 26 Ноември 2010, 22:10:08
од SKOLS
Атлас Веб SKOLS 1 533 Последна порака 23 Ноември 2010, 22:02:02
од DX-er
Мал робот « 1 2 » SKOLS 24 1695 Последна порака 30 Септември 2010, 21:41:23
од batka
Сумо робот SKOLS 6 839 Последна порака 23 Септември 2010, 08:11:06
од SKOLS
Страници: [1]   Оди горе
 
Тема во која сте одговарале
Нормална тема
Популарна тема (Повеќе од 15 пораки)
Многу популарна тема (Повеќе од 25 пораки)
Заклучена тема
Леплива тема
Гласање
: