collapse collapse
* Инфо за корисникот
 
 
Добредојде Гостин.
Пријави се или зачлени се.

 

Дали го изгуби твојот активациски email?

* Кој е вклучен
 • Точка Гости: 19
 • Точка Сокриени: 0
 • Точка Членови: 2
 • Точка Присутни корисници:

* Статистики
 • stats Вкупно членови: 3940
 • stats Вкупно пораки: 114038
 • stats Вкупно теми: 7781
 • stats Вкупно категории: 15
 • stats Вкупно форуми: 90
 • stats Најмногу присутни корисници: 282

* Огласна табла
Обнови Историја
 • batka: Огласната табла служи ако сакаш на сите форумџии нешто да им соопштиш,а не приватни договори да правиш! И престани да одговараш на секоја опомена! Не треба ништо да кажеш кога си крив.
  03 Август 2017, 17:07:23
 • nsu: Толку се разбравме со bicikle нема веќе приватни пораки а и богами овде пишување по огласна табла батка ми напишал и во порака јасно ми е добро што може да биде
  03 Август 2017, 14:11:44
 • GigaWatt: Абе канти тропаат или модератор те опомена Молам?.
  03 Август 2017, 14:07:32
 • nsu: batka извини уште ова само и потоа немам што веќе глупости да пишувам
  03 Август 2017, 13:12:58
 • nsu: Ако одиш таму bicikle приквечер пошто знаеш до шест може е на работа човекот ми вели дур да дојде дома или недела
  03 Август 2017, 13:09:31
 • batka: За вакви допишувања си имате приватни пораки, па таму контактирајте си .
  03 Август 2017, 12:54:35
 • bicikle: Сега се отвара @nsuда да видов, не е проблем, ск сум моментално ќе претрчам деновиве. Фала Смешко
  03 Август 2017, 12:49:07
 • nsu: И мене реков стеф им рекол на админиве да ме банираат. Инаку читај во темата bicikle како не сум слободен и блиску не ми е веќе ќе одев ќе прашав и ќе ти кажев за делот дали има
  03 Август 2017, 00:29:52
 • bicikle: Оти темата coming home уред за светла не ми ја отвара?
  02 Август 2017, 23:46:49
 • nsu: А така значи. Е добро тогаш
  02 Август 2017, 08:59:57
 • GigaWatt: Ти доцни часовникот на PC-то. Скриптата го зема времето од твоето локално PC, не од сервер.
  02 Август 2017, 02:54:31
 • nsu: Касни часовникот на форумов. За многу години Илинден македонци
  01 Август 2017, 23:02:50
 • nsu: К-15 на времето абе требаше прашалник?  Па какво па па?
  01 Август 2017, 22:43:51
 • nsu: Маче свари ми кафе какво. Јако како мене и слатко како тебе. Ау па ти малку си се преценила
  01 Август 2017, 22:42:47
 • DX-er: Да се процениле ке беше добро, тие се прецениле.
  01 Август 2017, 21:54:22
 • nsu: Се процениле малку појќе
  01 Август 2017, 10:55:55
 • bicikle: Малу појче Смешко
  01 Август 2017, 10:15:42
 • nsu: Еее Zan соленко за објавување е али соленко
  31 Јули 2017, 20:51:57
 • Zan: 400 долари годишно
  31 Јули 2017, 20:50:44
 • nsu: Па пиши се на огласна табла Zan подолу. За тоа колку бара Photobucket ме интересираше
  31 Јули 2017, 20:49:48

* Новости и информации
За сите електроничари и вљубеници во техниката во нашата земја - Македонски форум за електроникаxx Кондензаторгејт - реалност или измама? | 16 Ное 14
BorceBT
00:02:45 од BorceBT
Прегледи: 1023 | Коментари: 0

Денес нема електроничар кој не слушнал за проблематични кондензатори во електронските уреди. Но, пред дваесетина и повеќе години никој воопшто и не се сомневаше во исправноста на кондензаторите кога поправаше некој електронски уред и на кондензаторите се гледаше како на...


xx Хибридни микропроцесори со FPGA | 13 Окт 14
BorceBT
22:17:57 од BorceBT
Прегледи: 974 | Коментари: 0

Постои гранка на електрониката која е една од најголемите мистерии за хобистите: мрежите од логички порти. Проблемот лежи во тоа што производителите на овие специфични електронски компоненти досега воглавно беа насочени кон воената индустрија и заради тоа информациите з...


Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 8


* Пребарување

* Последни мислења
Одг: Продавам вишок... од LordZi
[Денес во 16:44:54]


Одг: Продавам вишок - готови уреди, модули, плочки... од LordZi
[Денес во 16:30:40]


Dumps од GigaWatt
[Денес во 03:53:13]


Одг: CNC Машина од Hahahaha
[17 Август 2017, 20:39:02]


Одг: Проблем со ТВ MEGA шасија 11AK30S-2 од gapostolski
[17 Август 2017, 13:40:19]


* Најпопуларни теми

* Календар
Август 2017
Нед Пон Вто Сре Чет Пет Саб
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 [18] 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31