Author Topic: Кутии за компоненти од кутии за цигари  (Read 3442 times)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Слично на една друга тема која ја имам отворено во оваа секција (таа со кибритчињата ;D), еве и еден друг предлог како да ги искористите празните кутии од цигари ;). Пушењето е лоша (и скапа) навика, ама па има предности ;D.It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline gochcommk

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 58
Одг: Кутии за компоненти од кутии за цигари
« Reply #1 on: 10.01.2013, Thursday, 08:37:00 »
бравос
добро изведено и корисно !!

да барем за нешто да се искористтат овие кутиите !!!!!
« Last Edit: 10.01.2013, Thursday, 11:38:49 by gochcommk »

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Кутии за компоненти од кутии за цигари
« Reply #2 on: 10.01.2013, Thursday, 09:40:38 »
Хаха, ова мислам дека ти е единствената придобивка од цигарите... ;) ;D
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline MURO

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 137
Одг: Кутии за компоненти од кутии за цигари
« Reply #3 on: 10.01.2013, Thursday, 13:31:07 »
Хаха ...а бе добра ти е кутијава само малку е скапа за квалитетот што го има. Кога би ја правел си кутии од моите цигари би ме чинела околу 3000 ден. ..Добро... не те фаќа мука кога гледаш колку си испушил?  :)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Кутии за компоненти од кутии за цигари
« Reply #4 on: 10.01.2013, Thursday, 19:25:18 »
Хаха ...а бе добра ти е кутијава само малку е скапа за квалитетот што го има. Кога би ја правел си кутии од моите цигари би ме чинела околу 3000 ден.

Е да, во право си ;D. Малку скапо за квалитетот кој го нудат кутиите ;D. Плус, овие кутииве од YORK и не се баш најцврсти, оние од Rodeo се подобри ;D. Ама тогаш пушев YORK, дур не сватив дека мноооогу смрдат ;D. Сите цигари смрдат, ама овие беа... убиство ;D.

А сега да собирам празни кутии, па да ги менувам :S... не знам, некако не ми се прави целата работа јово наново ;D. Освен тоа, сега секакви сликички има по кутииве ;D, некако не ми се допаѓаат ;D. Овие се собирани на времето, кога само текст имаше ;D. А инаку, уште неколку цели полни кутии од чевли имам со вакви кутии од цигари, така да, не ми е проблем и да ги менувам ако се оштетат ;D.

А зошто толку скапо да те чини ;D? Па и онака се фрлаат кутиите кога ќе се испушат ;). Јас само почнав да ги чувам место да ги фрлам и за една година, имав еден куп кутии ;D.

Добро... не те фаќа мука кога гледаш колку си испушил?  :)

Само за парите ;D. Инаку, се знае, како и секој пушач, пушењето е пред се задоволство ;D. Така да, не ми е криво за задоволството, криво ми е за парите... и за здравјето, се разбира, тоа е башка приказна ;D.

Хаха, ова мислам дека ти е единствената придобивка од цигарите... ;) ;D

Дефинитивно ;D. Па барем некаков е... односно јас така си се тешам ;D.За оние кои не пушат, може да замолите некој кој пуши да ви ги чува кутиите, па потоа да си направите вакво нешто ;). За оние кои не може да поднесат цигари, да знаете дека самите кутии не мирисаат... можеби малку, ама само ако ептен „упикате нос“ во кутијата ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Кутии за компоненти од кутии за цигари
« Reply #5 on: 10.01.2013, Thursday, 22:43:36 »
прав екологист си направен, љољ (оти lol не е интересно повеќе)
за парите кој ги даде за цигариве можеше пластични рафтови со фиочиња да си купуш баш за оваа намена :D
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Кутии за компоненти од кутии за цигари
« Reply #6 on: 10.01.2013, Thursday, 23:24:38 »
за парите кој ги даде за цигариве можеше пластични рафтови со фиочиња да си купуш баш за оваа намена :D

Е да, ама тие не можам да ги пушам, хахахахаахахах ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
за парите кој ги даде за цигариве можеше пластични рафтови со фиочиња да си купуш баш за оваа намена :D

Е да, ама тие не можам да ги пушам, хахахахаахахах ;D ;D ;D


ауууу ова е коментар на годината!!!! и јас дома имам вакви кутивчиња од цигари (татко ми пуши по 3 кутии на ден така да бајаги брзо ги собрав)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
и јас дома имам вакви кутивчиња од цигари (татко ми пуши по 3 кутии на ден така да бајаги брзо ги собрав)

Како што реков, не мора вие да пушите ;D, најдете некој што пуши и кажете му да ви ги собира кутиите ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."