Страници: [1]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Сајтови за бесплатни огласи  (Прочитана 3871 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« пратена : 19 Јануари 2013, 07:55:29 »

Мислам дека не е лоша идеја да споделиме кои се сајтови за бесплатни огласи ги знаеме, со оглед на тоа дека освен на pazar3, сега и на reklama5 се плаќа огласувањето Превртување со очи. Морам да признаам дека reklama5 беа прилично оригинални во објаснувањето зошто всушност сега треба да плаќаме за огласите Зеленко. Кој има account, нека се log-ира, ќе прочита Зеленко. Pazar3 барем беа директни и поштено си кажаа дека „од сега натаму ќе се плаќа“. Инаку, на сајтот на reklama5 сеуште стои нивниот слоган „секогаш бесплатно“ Превртување со очи.

Што се однесува до сајтовите за бесплатни огласи, јас ги знам следниве три Шмекерко.

Код:
http://oglasimk.com/

Код:
http://oglasa.com/

Код:
http://www.pobaraj.com.mk/
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Zdravkovski
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 549


elektricar


WWW
« Одговор #1 пратена : 19 Јануари 2013, 08:23:58 »

Код:
oglasuva.me
македонски сајд
Сочувана

GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #2 пратена : 22 Април 2013, 18:19:01 »

Еве уште некои сајтови за бесплатни огласи Шмекерко.

Код:
http://malioglasi.idividi.com.mk/

Код:
http://reklami.com.mk/

Код:
http://duskalo.mk/

Код:
http://www.novpazar.com/

Код:
http://oglasuvaj.com/

Код:
http://prodaj.com.mk/

Код:
http://www.oglasnik24.mk/

На последнава страна, огласот е активен само 14 денови :S.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #3 пратена : 17 Јули 2013, 07:37:01 »

Најдов уште два Шмекерко.

Код:
http://www.vipmarket5.mk/

Овој вториов е само за IT опрема Шмекерко.

Код:
http://itberza.mk/
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Lux
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 335« Одговор #4 пратена : 12 Август 2015, 13:32:55 »

Jovicar-Добро сте го дотерале само ви фали уште едно нешто ( Лични Контакти) ахахахах позззз.
Сочувана

Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.
didkap84
Нов член
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1


« Одговор #5 пратена : 08 Декември 2015, 22:25:18 »

Сајтови за бесплатни огласи

Код:
oglasimk.net

Код:
pazar3.mk
Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #6 пратена : 11 Декември 2015, 14:17:54 »

Код:
pazar3.mk

Колку што знам не е бесплатен Молам?.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Страници: [1]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: