Страници: 1 2 [3] 4   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Изработувам печатени плочки (ППК)  (Прочитана 6593 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
malkjos
Ентузијаст
**
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 85


« Одговор #30 пратена : 13 Септември 2015, 17:35:56 »

Отворија ти, па јас ке се уклучам
Сочувана
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #31 пратена : 17 Септември 2015, 20:59:07 »

Пак се заиграв малце со силк-скринот... Cheesy« Последна промена: 08 Август 2017, 20:34:35 од LordZi » Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
MURO
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 134« Одговор #32 пратена : 18 Септември 2015, 20:04:05 »

Сакаш да кажеш дека се правени со сито?
Сочувана
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #33 пратена : 18 Септември 2015, 20:12:41 »

Не, ама тој е називот за распоредот на елементите од горе, не сум чул некој да ги вика тонер-скрин... Шмекерко Зеленко
« Последна промена: 18 Септември 2015, 20:14:23 од LordZi » Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
MURO
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 134« Одговор #34 пратена : 18 Септември 2015, 20:17:13 »

Ха ха. Не, обично силк скрин го викаат ситото па помислив дека работиш со тоа. Но, како и да е ми треба човек што работи со сито ама и изработува плочки комплетно (без дупчење). Значи повеќе исти плочки по прифатлива цена, нели.
Сочувана
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #35 пратена : 18 Септември 2015, 20:21:49 »

Хаха, знам, ама не работам со сито, не ми се исплаќа пошто најчесто правам само по една-две исти плочки. Ако ти треба количина мислам дека било кој што работи со сито ќе се нафати да ти направи плочки, колку повише толку поефтино ќе ти дојде парче... Шмекерко
« Последна промена: 18 Септември 2015, 20:25:06 од LordZi » Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #36 пратена : 06 Ноември 2015, 13:47:41 »

Последната тура...

« Последна промена: 08 Август 2017, 20:36:37 од LordZi » Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #37 пратена : 23 Ноември 2015, 12:28:55 »

Последно:

За да не биде се така едноставно, малце тенки водови и SMD... Шмекерко


« Последна промена: 08 Август 2017, 20:38:40 од LordZi » Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #38 пратена : 21 Март 2016, 14:17:03 »

Дел од последните... Шмекерко« Последна промена: 08 Август 2017, 20:40:31 од LordZi » Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #39 пратена : 13 Јули 2016, 15:36:28 »

Дел од последните:

« Последна промена: 08 Август 2017, 20:53:41 од LordZi » Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #40 пратена : 02 Октомври 2016, 15:51:57 »

Мини серија засилувачи со LM... (плочка плус распоред на елементите):

« Последна промена: 08 Август 2017, 20:52:12 од LordZi » Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #41 пратена : 16 Јануари 2017, 14:28:06 »

Нешто од последните:По желба на муштеријата - од шема преку цртање и изработка на плочка до комплетен склопен и испитан уред (иначе ова се модули за аналоген модуларен синтисајзер Шмекерко)...« Последна промена: 08 Август 2017, 21:12:36 од LordZi » Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #42 пратена : 31 Јануари 2017, 18:40:22 »

Нешто од последните...

Повторно по желба на муштеријата, од нацрт, преку плочка, до готов склопен и испитан модул (Big Muff PI дисторзија и VCF за аналоген модуларен синтисајзер)...
« Последна промена: 08 Август 2017, 21:09:43 од LordZi » Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #43 пратена : 14 Февруари 2017, 19:50:54 »

Уште три нови модулчиња за аналоген модуларен синтисајзер - Sample & Hold, LFO, Dual Gate to Trigger + Invertor...


« Последна промена: 08 Август 2017, 21:20:41 од LordZi » Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #44 пратена : 22 Февруари 2017, 15:20:08 »

Нешто од последните, плус едно MIDI модулче со 16F688... Шмекерко

« Последна промена: 08 Август 2017, 21:19:23 од LordZi » Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
Страници: 1 2 [3] 4   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: