Author Topic: Труби - Party Mix  (Read 1488 times)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Труби - Party Mix
« on: 14.04.2013, Sunday, 17:45:12 »
Морав да отворам посебна тема за ова ;D. Миксовиве ги немав чуено одамна, пред околу 7 или 8 години (можеби има и повеќе ;D) некој ги имаше правено миксовиве, не знам кој ;D (ако некој знае, нека пише, баш ме интересира ;D). Prodigy, Kosheen, Tag Team, D-Devils, сите измиксани со труби ;D. Какви зезанции паѓаа со овие миксови за нови години и забави, хахахаха ;D ;D ;D. Ако не повеќе, барем ќе се изнагледате како девојчиња мешаат, хахахахаа ;D ;D ;D. Се живо и диво играше на ова ;D ;D ;D. Па после почнаа луѓе да ги бараат, кој ги има, од каде се, ова она ;D. Никој не знаеше од каде се, ама сите ги сакаа, хахахаха ;D ;D ;D. Од друштво, имавме направено и наш "custom" микс од сите ;D, ама тој, за жал, го немам :S.

Миксовиве си ги викавме „труби микс“, „миксови со труби“, „плех микс“, „трубите“, абе како се не ги викавме ;D, ама хит ни беа, хахаха ;D ;D ;D. Не знам од каде ги најдовме, мислам дека сосема случајно кај некого на PC ги најдовме, не ми ни текнува како ;D. Ама ете, „добра музика“, лесно се шири ;D ;D ;D.

Вчера, при пролетно чистење, нешто почнав да чепкам по стари дискови, дел од нив ми се за тестирање на оптички уреди... и не знам како, ги најдов ;D, на некое „од господ заборавено CD“ ;D. Па си реков, морам да ги споделам ;D.

Ги препорачувам на сите оние кои сакаат добри зезанции и забава ;) ;D. За подобар ефект, препорачливо е да се пуштаат во комбинација со определена количина на алкохол ;D ;D ;D.

Code: [Select]
https://www.box.com/s/0cyssz8i9gfwgumc6o9j
Code: [Select]
https://www.megacloud.com/s/dcBrDgh7Osq/Trubi_Party_Mix.rar
« Last Edit: 14.04.2013, Sunday, 17:47:25 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Труби - Party Mix
« Reply #1 on: 14.04.2013, Sunday, 19:51:54 »
Aјде.ке видиме 8) Иначе,оној твој мих кој порано ми го испрати го пуштам понекогаш во Бели Мугри ;D Ке гледам да најдам место и ова да го форсирам ;) Ако се подобруваш,ќе гледаме да те ангажираме за некоја журка ова лето ( под услов да те пуштат ...разбираш 8) :D :D :D)

ПС  Имам еден микс со труби ама со Ферус Мустафов и колегите,ако сака некој да го ставам.... ;D :D ;)
« Last Edit: 14.04.2013, Sunday, 19:53:59 by batka »
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Труби - Party Mix
« Reply #2 on: 14.04.2013, Sunday, 22:03:30 »
Aјде.ке видиме 8) Иначе,оној твој мих кој порано ми го испрати го пуштам понекогаш во Бели Мугри ;D Ке гледам да најдам место и ова да го форсирам ;) Ако се подобруваш,ќе гледаме да те ангажираме за некоја журка ова лето ( под услов да те пуштат ...разбираш 8) :D :D :D)

ПС  Имам еден микс со труби ама со Ферус Мустафов и колегите,ако сака некој да го ставам.... ;D :D ;)

Не, ова не е мој микс, јас ги немам преработувано песниве со труби ;D. Тоа некој друг го правел, а кој, не знам ;D. Ние само си се зезавме со нив ;D. Ама ептен се закон за дигање на атмосфера ;D. Особено таа преработката на Smack My Bitch Up од Prodigy, таа најзакон е, хахахахаах ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline deni_26

 • Нов член
 • *
 • Posts: 0
Одг: Труби - Party Mix
« Reply #3 on: 17.02.2016, Wednesday, 03:04:26 »
Морав да отворам посебна тема за ова ;D. Миксовиве ги немав чуено одамна, пред околу 7 или 8 години (можеби има и повеќе ;D) некој ги имаше правено миксовиве, не знам кој ;D (ако некој знае, нека пише, баш ме интересира ;D). Prodigy, Kosheen, Tag Team, D-Devils, сите измиксани со труби ;D. Какви зезанции паѓаа со овие миксови за нови години и забави, хахахаха ;D ;D ;D. Ако не повеќе, барем ќе се изнагледате како девојчиња мешаат, хахахахаа ;D ;D ;D. Се живо и диво играше на ова ;D ;D ;D. Па после почнаа луѓе да ги бараат, кој ги има, од каде се, ова она ;D. Никој не знаеше од каде се, ама сите ги сакаа, хахахаха ;D ;D ;D. Од друштво, имавме направено и наш "custom" микс од сите ;D, ама тој, за жал, го немам :S.

Миксовиве си ги викавме „труби микс“, „миксови со труби“, „плех микс“, „трубите“, абе како се не ги викавме ;D, ама хит ни беа, хахаха ;D ;D ;D. Не знам од каде ги најдовме, мислам дека сосема случајно кај некого на PC ги најдовме, не ми ни текнува како ;D. Ама ете, „добра музика“, лесно се шири ;D ;D ;D.

Вчера, при пролетно чистење, нешто почнав да чепкам по стари дискови, дел од нив ми се за тестирање на оптички уреди... и не знам како, ги најдов ;D, на некое „од господ заборавено CD“ ;D. Па си реков, морам да ги споделам ;D.

Ги препорачувам на сите оние кои сакаат добри зезанции и забава ;) ;D. За подобар ефект, препорачливо е да се пуштаат во комбинација со определена количина на алкохол ;D ;D ;D.

Code: [Select]
https://www.box.com/s/0cyssz8i9gfwgumc6o9j
Code: [Select]
https://www.megacloud.com/s/dcBrDgh7Osq/Trubi_Party_Mix.rar

Би те замолил да го споделиш уште еднаш миксот ако не ти е проблем btw линковите се веќе избришани. Какви добри времиња беа тоа  ;D ;D ;D ;D

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Труби - Party Mix
« Reply #4 on: 17.02.2016, Wednesday, 16:33:03 »
Еве нови линкови ;).

Code: [Select]
https://app.box.com/s/ih7egf42krgroymaa6vmjst03hmvybmo
Code: [Select]
https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/EAF7EE4C12464D7A87006BDF0138B037Y
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."