Author Topic: Омилени филмови!  (Read 8599 times)

Offline MetallicA

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 716
 • Gender: Male
Омилени филмови!
« on: 23.07.2013, Tuesday, 22:49:51 »
како што вели насловот, постирајте ги овде вашите омилени филмови ;D, што сте ги гледале и што сакате да ги гледате  ;D
Metal, and nothing else matters......

Offline Zan

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 789
Одг: Омилени филмови!
« Reply #1 on: 23.07.2013, Tuesday, 22:53:59 »
Рамбо 3 втор дел.
Жан

Offline ivica.s

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 369
 • Gender: Male
 • RF Guru
  • Регистрирај се и заработи на envato.com
Одг: Омилени филмови!
« Reply #2 on: 23.07.2013, Tuesday, 22:58:57 »
2001: A space odyssey; 

The good, the Bad and the Ugly;

Taxi Driver;

Monty Python: Life of Brian

итн.  :)

Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 473
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Одг: Омилени филмови!
« Reply #3 on: 23.07.2013, Tuesday, 23:01:32 »
ја најмногу го сакам онај каде шо на брат му му ја скршија кичмата! :D

и онај...Snatch! :))

Offline MetallicA

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 716
 • Gender: Male
Одг: Омилени филмови!
« Reply #4 on: 23.07.2013, Tuesday, 23:19:48 »
заборавив јас да напишам кои се моите омилени во секој случај еве ;D
black hawk down и Rocky
Metal, and nothing else matters......

Offline Kiko9595

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 115
Одг: Омилени филмови!
« Reply #5 on: 24.07.2013, Wednesday, 00:27:27 »
Snicht
Paind and gain
Faster
Fast and furious 6
Parker
A good day to die hard
иии многу други  8)  ;D
Што и да можеш да направиш или сонуваш дека можеш, почни го. Храброста има генијалност, моќ и магија во себе. Почни сега. ;)

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 929
 • Gender: Male
Одг: Омилени филмови!
« Reply #6 on: 24.07.2013, Wednesday, 01:28:55 »
Back to the future 1
Back to the future 2
Back to the future 3


сигурно над 1000 пати ги имам гледано сите 3 дела ;D ;D ;D
Life is too short to remove USB safely ..

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10857
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #7 on: 24.07.2013, Wednesday, 04:38:02 »
Рамбо 3 втор дел.

Рамбо 3 1/2... хахахахахахахахахаха ;D ;D ;D... аииииииииииии, како си ме насмеал... хахахаахахахахахахаха ;D ;D ;D.

Бидејќи многу ќе треба да редам (филмоман сум ;D) и се менува редоследот во зависност од тоа „како сум нафуран“ определен период, само ќе дадам препораки не некои од насловите кои ги прочитав од другите членови ;).

и онај...Snatch! :))

Гледај го и Lock, Stock and Two Smoking Barrels ;). Guy Ritchie, бившиот маж на Madonna е режисер и на овој... исто како и на Snatch ;).

2001: A space odyssey;

Ако ти се допаѓа овој, гледај ги сите останати филмови на Stanley Kubrick, особено The Shining, A Clockwork Orange и Eyes Wide Shut. Има една позната фраза во The Shining, се провлекува низ времето, ќе ја препознаеш кога ќе ја чуеш ;D.

Snicht
Paind and gain
Faster
Fast and furious 6
Parker
A good day to die hard
иии многу други  8)  ;D

Ова се се понови филмови и немам некое конкретно мислење за нив, иако ги имам гледано повеќето. Од поновава продукција, немам начекано нешто што би рекол дека ми оставил длабок впечаток. Но, сепак, морам да признаам дека ми се допаѓа Jason Statham во Parker а и во многу други филмови ;). A Good Day To Die Hard ме разочара :S... се претвори во емоционална татко-син драма :S. Не е тоа идејата на Die Hard. Се знае, John McClane е фацата која тепа се и не прашува прашања, а уште помалку дава кураж на синови и ќерки ::). Нема муабет со него, се знае, прави како што му одговара на него и точка ;). И кај се видело John McClane да застане пред кола и на возачот на колата да му рече "Stop!"... па дури и син ако му е ::). Се знае, он не вика Stop, он ја корне вратата од колата, го исфрла возачот од колата и трга... крај ;D. Нема муабет ;D.

Моја лична препорака: сите акциони филмови по 2000-та ;).

Back to the future 1
Back to the future 2
Back to the future 3

Кога бев дете, ми беа интересни, ама сега ми се некако изгледани ;D. Има доста смешни моменти, затоа и би ги гледал пак ;). Особено Christopher Lloyd како лудиот професор ;D. Ако ти се допаѓа како глумец, глеј го и Camp Nowhere ;). И тој е постар филм, и таму прави некои луди работи ;D. Тинејџерски е, ама интересен ;). Ми се допаѓа ;).
« Last Edit: 24.07.2013, Wednesday, 04:41:47 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Zan

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 789
Одг: Омилени филмови!
« Reply #8 on: 24.07.2013, Wednesday, 08:26:22 »
Рамбо 3 1/2... хахахахахахахахахаха ;D ;D ;D... аииииииииииии, како си ме насмеал... хахахаахахахахахахаха ;D ;D ;D.

Хахаха, само ти ја сфати поентата  : ;D
Жан

Offline ivica.s

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 369
 • Gender: Male
 • RF Guru
  • Регистрирај се и заработи на envato.com
Одг: Омилени филмови!
« Reply #9 on: 24.07.2013, Wednesday, 08:33:23 »
Quote
2001: A space odyssey;

Ако ти се допаѓа овој, гледај ги сите останати филмови на Stanley Kubrick, особено The Shining, A Clockwork Orange и Eyes Wide Shut. Има една позната фраза во The Shining, се провлекува низ времето, ќе ја препознаеш кога ќе ја чуеш ;D.


Абе го обожавам Кјубрик, и сите негови филмови ги имам гледано, а за фразата: 'Here's Johnny'  да не е?  ;D

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Омилени филмови!
« Reply #10 on: 24.07.2013, Wednesday, 11:28:40 »
де де зар никој ли е гледа турски филмови а?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10857
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #11 on: 24.07.2013, Wednesday, 12:44:10 »
Абе го обожавам Кјубрик, и сите негови филмови ги имам гледано, а за фразата: 'Here's Johnny'  да не е?  ;D

Да да, на таа фраза мислев ;D.

де де зар никој ли е гледа турски филмови а?

Не, не сум гледал турски филмови. А можеби и сум гледал некој, ама изгледа не ми оставил впчеаток, па не помнам ;D.Сега ми текна не еден добар филм ;). Постар е, ама кој е фан на психолошки драми/трилери, му го препорачувам ;). Од 1974-та е, се вика The Conversation, режија на Coppola, главна улога е Gene Hackman, а глуми и Harrison Ford, ама во мал дел од сцените е, само во две или три сцени се појавува и едвај ќе го препознаете, многу е млад во филмот ;).

Уште еден добар ми текна со Vincent Cassel и жената му Monica Bellucci ;D, Dobermann ;). Не е Англиски, Француски е, ама одличен филм, ми се допаѓа ;).
« Last Edit: 24.07.2013, Wednesday, 12:52:17 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline StefanJapanac

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 153
Одг: Омилени филмови!
« Reply #12 on: 24.07.2013, Wednesday, 22:00:28 »
Due Date
Django Unchained
Back to the future 1,2,3
Ghajini
Hunger Games
Silver Linings Playbook
Avengers
the dark knight rises
Amelie

Едни од овие што ми текнаа во момент, феноменални се

Offline dimce

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 257
 • Gender: Male
Одг: Омилени филмови!
« Reply #13 on: 24.07.2013, Wednesday, 22:44:46 »
Paranormal Activity
Paranormal State
Ghost hunters
Ghost Rider
White Noise
EVP-Electronic Voice Phenomena

Offline MetallicA

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 716
 • Gender: Male
Одг: Омилени филмови!
« Reply #14 on: 25.07.2013, Thursday, 19:48:41 »
абе вие само хорори гледате  ;D ;D. јас немам Ј**** за да гледам хорор  ;D, истотака на никој ли бе не му се допадна бал кан кан, најдобриот филм од нашата родна македонија, истотака добар е и оној парада српскиот со тони михајловски.  :)
« Last Edit: 22.09.2013, Sunday, 09:01:10 by MetallicA »
Metal, and nothing else matters......