Author Topic: Омилени филмови!  (Read 8596 times)

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Омилени филмови!
« Reply #30 on: 04.10.2013, Friday, 22:08:19 »
Знае ли некој каде може да го симнам филмот Gravity?

Уште е тазе, ни јас не го најдов... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Zan

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 789
Одг: Омилени филмови!
« Reply #31 on: 04.10.2013, Friday, 22:10:17 »
Јас најдов многу линкови за торенти, но не се валидни, избришани се.
Жан

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #32 on: 04.10.2013, Friday, 22:31:21 »
Сеуште го нема на BR или на iTunes ;). Почекајте, ќе излезе на iTunes за некое време, ќе има и rip од него ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BOBAN

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 559
 • Gender: Male
 • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Омилени филмови!
« Reply #33 on: 06.10.2013, Sunday, 02:18:11 »
Дечки ајде да најдиме еден филм.. се работи за дете кое во куп букви од книга или некој документ составуваше реченица која предвидува на кој датум ќе се случи нешто, детето се викаше Сајмон мислам а како главен лик беше глумецот Nicolas Cage колку што се сеќавам.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #34 on: 06.10.2013, Sunday, 06:14:31 »
Да не беше Burce Willis а не Nicolas Cage?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Омилени филмови!
« Reply #35 on: 06.10.2013, Sunday, 10:19:27 »
Овој да не е?
Code: [Select]
http://www.imdb.com/title/tt0120749/
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

ggoce

 • Guest
Одг: Омилени филмови!
« Reply #36 on: 06.10.2013, Sunday, 21:19:37 »
@BOBAN
ако е со николас кејџ вај треба да е
Code: [Select]
http://www.imdb.com/title/tt0448011/?ref_=nm_flmg_act_19
« Last Edit: 06.10.2013, Sunday, 21:21:44 by ggoce »

Offline dimce

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 257
 • Gender: Male
Одг: Омилени филмови!
« Reply #37 on: 06.10.2013, Sunday, 21:22:17 »
Код

Pump Up The Volume

видете го вој филм за ФМ предавателџии е. Симнете си го и најдете превод.Многу јак филм е.
« Last Edit: 06.10.2013, Sunday, 23:22:04 by GigaWatt »

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #38 on: 06.10.2013, Sunday, 23:22:28 »
@BOBAN
ако е со николас кејџ вај треба да е
Code: [Select]
http://www.imdb.com/title/tt0448011/?ref_=nm_flmg_act_19

Ама нема детенце Сајмон во овој филм ???.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BOBAN

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 559
 • Gender: Male
 • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Омилени филмови!
« Reply #39 on: 06.10.2013, Sunday, 23:25:23 »
Да не беше Burce Willis а не Nicolas Cage?
Овој да не е?
Code: [Select]
http://www.imdb.com/title/tt0120749/

Овој е, :D фала многу, моја грешка за актерот Burce Willis бил.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #40 on: 06.10.2013, Sunday, 23:54:50 »
Pacific Rim илезе ;). Одлична акција ;)... ако сакате гигантски роботи и sci-fi ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Омилени филмови!
« Reply #41 on: 07.10.2013, Monday, 00:09:49 »
Го симнав вчера, мислев да го гледам, ама во последен момент се пишманив па го изгледав World War Z... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

ggoce

 • Guest
Одг: Омилени филмови!
« Reply #42 on: 07.10.2013, Monday, 00:13:05 »
@BOBAN
ако е со николас кејџ вај треба да е
Code: [Select]
http://www.imdb.com/title/tt0448011/?ref_=nm_flmg_act_19

Ама нема детенце Сајмон во овој филм ???.
не ми текнува дали има дете сајмон но сличен е на оној што го опишал овој филм е одличен кој го нема гледано нека го гледа
« Last Edit: 07.10.2013, Monday, 00:14:39 by ggoce »

Offline MetallicA

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 716
 • Gender: Male
Одг: Омилени филмови!
« Reply #43 on: 07.10.2013, Monday, 00:13:19 »
впечатоци од world war z?  ;D и јас подолго време си велам да го симанам и да го гледам, ама нема некој добар torrent  ;D ;D
Metal, and nothing else matters......

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Омилени филмови!
« Reply #44 on: 07.10.2013, Monday, 00:20:31 »
Се појави на добрa снимка, затоа и го симнав ;), иначе мене ми се свиѓаше филмот, нонстоп нешто се дешава, цело време е акција, мада малце мава у депресија кога ќе го изгледаш...
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio