Author Topic: Омилени филмови!  (Read 8279 times)

beethoven

• Guest
Одг: Омилени филмови!
« Reply #75 on: 04.03.2014, Tuesday, 13:01:24 »
титаник и амадеус

Offline GigaWatt

• Администратор
  • Топ Експерт
  • Не фалширам
« Reply #76 on: 12.04.2014, Saturday, 07:40:40 »
Просто и кратко: „ланецот на исхрана“ објаснет преку научно-фанатастичен филм. Претпоставувам дека ова не била целта на режисерот, но јас некако така го сфатив ;D.

Snowpiercer International Trailer (2013) - Chris Evans Movie HD

Го гледав Pump Up The Volume, ми се допадна ;). Ме врати во тинејџерските денови (BTW, немав пиратска радио станица кога бев тинејџер ;D). Но, морам да признаам дека улога на повлечен средношколец не му одговара на Christian Slater ;D. Човекот кој се дере на радио и повикува на бунт... е тоа е Christian Slater ;) ;D.

Моја лична оцена: 7.5/10.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

• Администратор
  • Топ Експерт
  • Не фалширам
« Reply #77 on: 22.06.2014, Sunday, 08:04:57 »
Monster (2003): грешка по грешка по грешка кои го ткаат животот на една жена до сериски убиец... не по своја волја се разбира... некогаш си принуден, поради една или друга причина... да „газиш по живи луѓе“... некогаш фигуративно, некогаш буквално... а понекогаш и двете.
« Last Edit: 22.06.2014, Sunday, 08:07:09 by GigaWatt »

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

• Администратор
  • Топ Експерт
  • admin[@]elektronika-mk.net
    • Македонски форум за електроника
« Reply #78 on: 22.06.2014, Sunday, 12:56:38 »
Филмов ви го препорачувам да го гледате интересен е, и плус лесен е за гледање не замара а сепак има за што да се размислува

Adams Apples trailer
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

• Администратор
  • Топ Експерт
  • Не фалширам
Re: Омилени филмови!
« Reply #79 on: 10.03.2018, Saturday, 05:45:10 »
Обавезно да го гледате ;) ;D.

Offline GigaWatt

• Администратор
  • Топ Експерт
  • Не фалширам
Re: Омилени филмови!
« Reply #80 on: 24.03.2018, Saturday, 03:33:36 »
Како да ја читам Ана Каренина повторно... ја прочитав бидејќи ја мразев... исто Војна и мир.