Author Topic: LightCraft Studio  (Read 789 times)

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
LightCraft Studio
« on: 02.12.2013, Monday, 14:10:27 »
Знам дека нема многу врска со електроника :), ама ова е тоа од што заработувам деновиве, ако некој бара рачно изработени уникатни предмети, нека не посети на фејсбук... ;)
Code: [Select]
http://www.facebook.com/lightcraftstudio
« Last Edit: 02.12.2013, Monday, 17:16:30 by GigaWatt »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9352
 • оптимист до крај!
Одг: LightCraft Studio
« Reply #1 on: 02.12.2013, Monday, 21:19:18 »
Убавина,поздрав до мајсторот! 8)
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: LightCraft Studio
« Reply #2 on: 02.12.2013, Monday, 21:21:05 »
Фала... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline Hahahaha

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 692
Одг: LightCraft Studio
« Reply #3 on: 10.05.2014, Saturday, 21:42:45 »
Малку оф топик, ама интересно би ти досле вазнине што ги прават кинезиве за со светло, сепак ова е мајстрија што го прават кинезиве од глина, секоја чест. Еве видео види може ќе излезе некоја идеја :)

Icheon Master Hand
« Last Edit: 11.05.2014, Sunday, 22:28:43 by GigaWatt »