Author Topic: EPE Magazine - дали уште го има online?  (Read 961 times)

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
EPE Magazine - дали уште го има online?
« on: 22.04.2010, Thursday, 10:17:17 »
Дали знае некој што е работата со списанието EPE, после јануарскиот број го нема веќе за симнување?
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline nCounTr

 • Почивај во мир
 • Стручњак
 • *****
 • Posts: 230
 • Gender: Male
 • Дипл.Ел.Инж.
  • Македонски форум за електроника
Одг: EPE Magazine - дали уште го има online?
« Reply #1 on: 22.04.2010, Thursday, 10:29:44 »
Незнам јас го обрнав цел интернет не успеав да ги најдам, а на официјалната страна видов дека има интересни работи во тие броеви. Ај ќе се обидам денес да пребарам пак по ова интернетов па ако ги најдам ќе ти пуштам по ПП.
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA

Online Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: EPE Magazine - дали уште го има online?
« Reply #2 on: 22.04.2010, Thursday, 14:11:54 »
за годинашните броеви ли ?
и јас барав ама има само лански :D
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: EPE Magazine - дали уште го има online?
« Reply #3 on: 22.04.2010, Thursday, 18:15:04 »
Абе тој супер си излегуваше секој месец до сега, после јануарскиот број нагло го снема... ???
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline macobt

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 84
  • American Hacker
Одг: EPE Magazine - дали уште го има online?
« Reply #4 on: 22.04.2010, Thursday, 21:51:24 »
На странски форум иам читано дека ЕРЕ магазинот повеќе не излегува електронски во пдф формат како што го имаше,отсега натаму колку што се информирав јас ке излези еднаш на 6 месеци во пдф.Имало некои верзии на новите броеви ама фотокопирани;досега не сум нашол.
За постари и некои нови броеви јас ги барам на овај форум
Code: [Select]
http://www.sonsivri.com/forum/index.php?topic=74.0
« Last Edit: 22.04.2010, Thursday, 21:53:51 by macobt »