Author Topic: Смешни и чудни клипови  (Read 3220 times)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Смешни и чудни клипови
« on: 22.04.2010, Thursday, 14:20:08 »
Ајде јас ќе почнам, ова е видео инсталација, се вика Monkey Drummer и е направена од Chris Cunningham, еден од најоригиналните режисери на спотови (барем според мене) во оваа и претходната декада, музиката е работена од Aphex Twin и конкретнава трака е на албумот Drukqs, се вика Mt Saint Michel+Saint Michaels Mount.

Chris Cunningham - Monkey Drummer (Aphex Twin music)

Кој може да го истропа ова, јас ќе го частам две раце... хахахахахаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline donis92

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 512
 • Gender: Male
Одг: Смешни и чудни клипови
« Reply #1 on: 27.09.2011, Tuesday, 00:03:50 »
http://www.youtube.com/watch?v=QtrboPeilCk&feature=player_embedded#!


ајде ајфонџиите на форумот, да пробаат пуканки и да пренесат инпресии какви биле пуканичките хахахахаа
d.t

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Смешни и чудни клипови
« Reply #2 on: 27.09.2011, Tuesday, 15:07:25 »
Абе некои и јајца си варат  ;D ;D
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline donis92

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 512
 • Gender: Male
Одг: Смешни и чудни клипови
« Reply #3 on: 27.09.2011, Tuesday, 15:42:36 »
кај отиде светот, ехеееееееееееееееееееееееееееееееееееееее  ;D ;D ;D ;D а некој уште полифони немат
d.t

Offline Djpes

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 64
 • Gender: Male
Одг: Смешни и чудни клипови
« Reply #4 on: 30.12.2011, Friday, 11:23:13 »
http://www.youtube.com/watch?v=QtrboPeilCk&feature=player_embedded#!


ајде ајфонџиите на форумот, да пробаат пуканки и да пренесат инпресии какви биле пуканичките хахахахаа

јас сум сигурен дека и гравче можи да се свари само не ми е јасно дали ке можи и сирење во фурна да се напрај ако можи да си земиме по еден ајфон па шпорето да го дам за старо железо хахаха

Offline BOBAN

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 559
 • Gender: Male
 • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Смешни и чудни клипови
« Reply #5 on: 06.01.2012, Friday, 01:15:18 »
K-15 - Anketa za zdrava hrana

хахахахахахахахахахахахахахаха

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Смешни и чудни клипови
« Reply #6 on: 07.01.2012, Saturday, 04:03:35 »
Драги гледачи... ј*бига... ХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХА ;D ;D ;D ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Одг: Смешни и чудни клипови
« Reply #7 on: 07.01.2012, Saturday, 21:56:13 »
како пукаат пуканкине знае некој ?

Offline dimce

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 257
 • Gender: Male
Одг: Смешни и чудни клипови
« Reply #8 on: 18.05.2013, Saturday, 23:07:44 »
K-15 - Sharko ke zalae

Еве нешто и од мене

Online krema

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 202
 • Gender: Male
Re: Смешни и чудни клипови
« Reply #9 on: 27.02.2018, Tuesday, 19:34:23 »
Малку да го живнеме форумот :)


Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Смешни и чудни клипови
« Reply #10 on: 28.02.2018, Wednesday, 15:47:02 »
Го знам ова :D... ама не знам дали тоа му е маска или не :D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Online krema

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 202
 • Gender: Male
Re: Смешни и чудни клипови
« Reply #11 on: 28.02.2018, Wednesday, 16:05:49 »
Не бе каква маска, не се замараат они со маски. :D

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Смешни и чудни клипови
« Reply #12 on: 01.03.2018, Thursday, 02:57:26 »
Оф леле ;D... фаца пропусница ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."