Страници: 1 2 [3]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Повторна распродажба...  (Прочитана 5791 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
Otpor
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 158« Одговор #30 пратена : 21 Август 2015, 12:06:42 »

Ептен скапи биле...ладилниците... Превртување со очи 1300 ден. !.Грош подолу не ги давам  Шмекерко
« Последна промена: 11 Март 2016, 17:52:25 од Otpor » Сочувана

,,Алчните за пофалба секогаш имаат мали заслуги,,

Плутарх, двесте и кусур и некоја година П.Н.Е
Otpor
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 158« Одговор #31 пратена : 18 Февруари 2016, 23:03:26 »

Рапродавам постари броеви на ,,Радиоаматер,, ,списание кое беше поим во електрониката и радиаматеризмот во бивша СФРЈ,детални описи на антени за многу подрачја,предаватели и што уште не...

27 броеви од 1982,83,86,89....

цена 500 ден

« Последна промена: 18 Февруари 2016, 23:10:11 од Otpor » Сочувана

,,Алчните за пофалба секогаш имаат мали заслуги,,

Плутарх, двесте и кусур и некоја година П.Н.Е
Otpor
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 158« Одговор #32 пратена : 11 Март 2016, 17:48:28 »

Можеби би му затребале на некого...
Цена по договор

« Последна промена: 12 Март 2016, 15:19:17 од batka » Сочувана

,,Алчните за пофалба секогаш имаат мали заслуги,,

Плутарх, двесте и кусур и некоја година П.Н.Е
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #33 пратена : 12 Март 2016, 00:38:16 »

Otpor среди си го опостот, еден ред на кирилица а друг на латиница Љутко
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
Otpor
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 158« Одговор #34 пратена : 12 Март 2016, 12:01:51 »

Добро де,не се лути одма... Шмекерко Шифтов тро ме зафркава,не префрла па не сум видел..
Сочувана

,,Алчните за пофалба секогаш имаат мали заслуги,,

Плутарх, двесте и кусур и некоја година П.Н.Е
Otpor
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 158« Одговор #35 пратена : 19 Април 2017, 17:22:28 »

Кондензаторите се одлични,ги давам оти не можев да најдам уште 2 исти такви,за дуал моно ...

Цена 800 ден. двата« Последна промена: 19 Април 2017, 17:34:35 од Otpor » Сочувана

,,Алчните за пофалба секогаш имаат мали заслуги,,

Плутарх, двесте и кусур и некоја година П.Н.Е
Страници: 1 2 [3]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: