Author Topic: Среќни Новогодишни и Божиќни празници  (Read 6284 times)

Offline Toma

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1177
 • Gender: Male
 • Дали доблеста ви е приоритет...
Среќни Новогодишни и Божиќни празници
Да сте живи и здрави а останатото само ќе си дојде.
Среќна и бериќетна нова 2014 година.

« Last Edit: 01.01.2014, Wednesday, 07:04:25 by GigaWatt »
Ако си ја сакате Македонија пишувајте со македонски правопис !
           Дијалектот негувајте го дома, никој не ви пречи ! ;D
Наместо со - Quote - одговарај со - REPLY -

Offline nsu

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1308
Исто и на вас.Нека ни е за многу години.Да живееме. ;)..Здравјето да не служи и уште многу склопчиња да направиме ;D ;D
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Среќна нова 2014 на сите ,здравје,нешто пари и исполнување на сите желби ( замислете си порано).Иначе дедо Мраз во Македонија доаѓа прво во Велес,да се знае ;D ;D ;D ;D

« Last Edit: 01.01.2014, Wednesday, 07:03:03 by GigaWatt »
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline Z31GH

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 709
 • Gender: Male
Почитувани колеги. Ви посакувам среќна нова година и среќни божиќни празници.

Hams do it! With Frequency

Offline MetallicA

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 716
 • Gender: Male
Срекна Нова година на сите, повеке срека успех и многу радост во новата година.  ;D ;D
Metal, and nothing else matters......

Online krema

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 202
 • Gender: Male
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #5 on: 01.01.2014, Wednesday, 01:38:10 »
Среќни Новогодишни и Божиќни празници

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #6 on: 01.01.2014, Wednesday, 06:58:33 »
Ајде, нека ни е среќна новата година на сите, нека ни донесе повеќе среќа, здравје и љубов ;), за се останато, сами можеме да се снајдеме ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline daniel spasovski

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1331
 • Gender: Male
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #7 on: 01.01.2014, Wednesday, 09:52:49 »
Среќна нова на сите  :D

Offline Gavro

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 64
 • Gender: Male
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #8 on: 01.01.2014, Wednesday, 13:25:41 »
Среќна нова година на сите  :)  :)

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #9 on: 01.01.2014, Wednesday, 13:42:40 »
Среќна нова година :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline KiloVolt

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 719
 • Gender: Male
 • Високонапонски Фанатик
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #10 on: 01.01.2014, Wednesday, 14:11:16 »
Среќна нова 2014 година, многу среќа, здравје, се од прва да ви успева, многу пари за проекти и успех во учењето (за помладите).
Frosty the Snowman - Accompanied by a Teslacoil
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #11 on: 01.01.2014, Wednesday, 15:22:10 »
Се најдобро во новата, мн успех среќа, радости, здравје, пари!, големи да растите и така натака
Честити празници.

Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline ivica.s

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 369
 • Gender: Male
 • RF Guru
  • Регистрирај се и заработи на envato.com
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #12 on: 01.01.2014, Wednesday, 15:50:58 »
Среќна нова 2014 и се најдобро во неа.  :)

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #13 on: 01.01.2014, Wednesday, 18:50:13 »
епа ајде среќна нова година на сите, многу среќа, здравје, помалце изгорени делови и повеќе успешни проекти годинава
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline ShAdOw

 • Глобален Модератор
 • Експерт
 • *****
 • Posts: 882
 • Gender: Male
 • shadow@elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #14 on: 01.01.2014, Wednesday, 19:08:11 »
Среќна Нова 2014 Година, многу здравје, а останатото само ќе си дојде :).
Јас со моето знаење несебично помагам на другите на кои им е потребна помош. Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав помогни! Нема ништо лошо да ти се случи ако споделиш знаење со некој друг.