Author Topic: Среќни Новогодишни и Божиќни празници  (Read 6279 times)

Offline izotop

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 357
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #15 on: 01.01.2014, Wednesday, 23:38:26 »
Среќна нова 2014 година , здравје и памет се друго произлегува од двете :D.
« Last Edit: 02.01.2014, Thursday, 21:09:45 by GigaWatt »

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 929
 • Gender: Male
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #16 on: 02.01.2014, Thursday, 18:46:50 »
И јас се приклучувам кон честитките  ;D ;D
Life is too short to remove USB safely ..

Offline puknati

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 160
 • Gender: Male
Срекна нова и од мене, срекни празници ;D

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #18 on: 01.11.2014, Saturday, 19:49:21 »
Ова тема не е отворена 120 дена најмалку,ама не би сакал на друго место да го ставам ова .gif анимација. Интересен е  бидејќи со неговото инсталирање на десктопот добивате мала елка која ке стои и ке ги брои деновите до Нова година. 8) Има опција за транспарентност и старт ап.Малку  е досадна апликација,ама вреди да ја имате и да ја споделите пред Нова година.Нека си ги бројат луѓето деновите. ;D
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline donis92

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 512
 • Gender: Male
Оваа апликација лани на работа беше хит на секој pc беше инсталирана :D и се ширеше по службените мејлови како алва
d.t

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Ova tema se obnovuva samo ednas godisno.Eve eden recept za Nova Godina.(pisuvam od tablet bez MK poddrska!)

« Last Edit: 30.12.2014, Tuesday, 00:18:58 by GigaWatt »
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #21 on: 30.12.2014, Tuesday, 00:22:51 »
Еве една металска ;D.

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #22 on: 30.12.2014, Tuesday, 09:29:27 »
Хаха, ме потсеќа на ова... ;) :)


People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline ShAdOw

 • Глобален Модератор
 • Експерт
 • *****
 • Posts: 882
 • Gender: Male
 • shadow@elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Јас со моето знаење несебично помагам на другите на кои им е потребна помош. Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав помогни! Нема ништо лошо да ти се случи ако споделиш знаење со некој друг.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #24 on: 31.12.2014, Wednesday, 01:21:38 »
Хахаххахахахахаах ;D ;D ;D... закон ;D. Е некој вака да ми ја свири песнава, ќе му идам на концерт ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #25 on: 31.12.2014, Wednesday, 13:08:34 »
Среќни празници, многу радост среќа и успех во новата 2015година.
Успех во електрониката на хоби и професионален план.

Се гледаме во новата 2015 :D
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #26 on: 31.12.2014, Wednesday, 17:16:13 »
Среќна Нова Година Пријатели !! Продолжуваме да се дружиме и во наредната година! :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #27 on: 31.12.2014, Wednesday, 21:28:33 »
Ај да видиме кој прв ќе честита ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline nsu

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1308
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #28 on: 31.12.2014, Wednesday, 22:03:32 »
Среќна нова година и божиќни празници колеги.Се најдобро славењето веќе почна.Повеќе електроника во новата година ;D ;D ;D ;D.
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Среќни Новогодишни и Божиќни празници
« Reply #29 on: 01.01.2015, Thursday, 03:52:14 »
Ќе ме извините, јас доцнам 4 години ;D.

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."