Author Topic: Молба: да се мени боја на пораките.  (Read 644 times)

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Молба: да се мени боја на пораките.
« on: 30.01.2014, Thursday, 04:00:52 »
Значи вака, ако некој сака да најде некоја моја порака, и нели клика на мојот профил, последни пораки од овој член и се отвара листа со пораки, секако има дирекционен линк над секоја порака, односно детали за тоа во која тема сум ја напишал пораката. Е сега тој линк е со бели букви на бела подлога воопшто не е прегледен, пошо нема никаков контраст и ништо не се чита  :P Би ја замолил администрацијата да ја мени бојата на буквите во некоја потемна, очи ми испадна..

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Молба: да се мени боја на пораките.
« Reply #1 on: 30.01.2014, Thursday, 11:21:22 »
друже господ здравје да ти даде, појма немаш од кога се канам да отворам ваква тема зашто и мене очите ми испаднаа...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Молба: да се мени боја на пораките.
« Reply #2 on: 30.01.2014, Thursday, 13:30:17 »
Вака луѓе, да не се лажиме покрај ова има уште неколку работи кој треба да се променат, тоа ќе биде кога ќе го надградуваме форумов, а тоа би требало за брзо да се случи, тогаш се ќе биде решено.

Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Одг: Молба: да се мени боја на пораките.
« Reply #3 on: 31.01.2014, Friday, 03:41:59 »
ако де немам против да се надгради форумов, таман имате предвид и тоа  ;)