Author Topic: Клипчиња  (Read 82908 times)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10753
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1350 on: 17.05.2018, Thursday, 02:57:04 »
Ова на времето кога смееше на медиуми да се рекламираат цигари ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6228
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #1351 on: 17.05.2018, Thursday, 10:29:34 »
Ама го фатиле и дел од билбордот на една партија (се гледа лавчето) и немаше проблем, никој не се лутеше. Тогаш имаше поголема слобода во медиумите. Не цепидлачеа како сега.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2866
 • Gender: Male
Re: Клипчиња
« Reply #1352 on: 17.05.2018, Thursday, 11:56:20 »
Да да да закон реклама, 14 год бев навлечен на тие г*** :) 
И по филмнови мислам имаше предлог да се забранат. Па не знам што направија, ама на hellboy не му личи лижафче или пеперминт.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10753
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1353 on: 18.05.2018, Friday, 00:12:46 »
Абе ајде глупости ::). Каубоец со лижавче ::).

Значи со тие цензури, автоцензури, да нема ова, да не се навреди овој, да не се навреди оној... ептен претераа... и да, порано имаше поголема слобода на медиуми од сега... не поради друго, не се тужеше затоа што палецот од левата нога ти го имало на реклама, а не ти платиле за тоа ::).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2866
 • Gender: Male
Re: Клипчиња
« Reply #1354 on: 18.05.2018, Friday, 00:33:17 »
А баш сега снимаат се и сешто и шлапаат на ут.
Како на пример twcho viking. Од тука почнаа со снимања и шлапања на ут.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10753
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1355 on: 23.05.2018, Wednesday, 03:07:37 »
Да не знае некој како се вика песнава ;D.

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6228
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #1356 on: 23.05.2018, Wednesday, 23:40:36 »
охоооооо добра песна
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9336
 • оптимист до крај!
Re: Клипчиња
« Reply #1357 on: 03.06.2018, Sunday, 16:03:29 »
Најдобро од најдоброто

Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9336
 • оптимист до крај!
Re: Клипчиња
« Reply #1358 on: 03.06.2018, Sunday, 16:10:22 »
Ова беа времиња. Во чест на најдобриот тапанар и шоумен на Велес во последните 30 години - Димче Бегинов.

Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10753
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1359 on: 03.06.2018, Sunday, 22:55:33 »
Е да, ова е вечна нумера ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Toma

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1166
 • Gender: Male
 • Дали доблеста ви е приоритет...
Re: Клипчиња
« Reply #1360 on: 07.07.2018, Saturday, 16:26:30 »
Code: [Select]
https://www.facebook.com/344602645951591/videos/378851112526744/
Ако си ја сакате Македонија пишувајте со македонски правопис !
           Дијалектот негувајте го дома, никој не ви пречи ! ;D
Наместо со - Quote - одговарај со - REPLY -

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10753
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1361 on: 08.07.2018, Sunday, 00:04:23 »
Хахахахахах ;D ;D ;D... оф лелееееееее... абе кај им текнуваат вакви работи ;D ;D ;D:
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."