Author Topic: Клипчиња  (Read 85994 times)

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Клипчиња
« Reply #15 on: 05.07.2010, Monday, 22:47:25 »
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #16 on: 06.07.2010, Tuesday, 00:15:35 »
аууууууу, ова е EPIC FAIL... хахаххахаха ;D ;D ;D

зашо секој втор си мисли дека е рапер, не ми е јасно... ??? ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Клипчиња
« Reply #17 on: 06.07.2010, Tuesday, 00:19:48 »
и после тоа не мразеле грци, бугари...цел свет не мразел...заради луѓе како овие ке не мразат...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #18 on: 06.07.2010, Tuesday, 00:47:12 »
Не е до тоа, ама нема везе... ако гледам така на работите Бугарите праат три пати покич музика од нас, па што да правиме... а да не зборам за „брус ли, удри брус ли“ и Зидарева Љубав... тоа се беа Српски работи, па сепак беа... комедии, хахахахах ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #19 on: 11.07.2010, Sunday, 06:40:12 »
Armin van Buuren ft Sharon den Adel - In and Out of Love (Official Music Video)

Споено мислење: [time]12 Јули 2010, 15:36:27[/time]
Оваа Shakira не е нормална :(, само што уништи совршено добар Ford Shelby GT500 од 1967 година :(... тоа чудо има 350 коња под хауба... не е нормална :(... уфффффффф... ја да иам GT500 и мене вакво нешто да ми направи... нека се крие каде знае и умее ;D.

Shakira - Don't Bother (Music Video) - Let Me See Ya HQ

BTW, не знам колку забележавте од претходниот текст, ама една од омилените коли ми е, заедно со Ford Mustang Mach 1 од 1973 година ;D. Иимам слабост за American Muscle Cars ;D.
« Last Edit: 12.07.2010, Monday, 15:54:59 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #20 on: 17.07.2010, Saturday, 13:34:10 »
Elsiane - Mend (To Fix, To Repair)

Споено мислење: 17.07.2010, Saturday, 15:29:15
Sunshine recorder - Boards of Canada
« Last Edit: 17.07.2010, Saturday, 15:29:15 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Клипчиња
« Reply #21 on: 17.07.2010, Saturday, 19:16:15 »
Ајде нешто наше сработено во Македонија и тоа од вашиот уредник и водител лично :) Погодете кој. Да не должам многу еве го песничето може за некој ден да се слуша на Антена 5 па имате можност да го слушнете пред сите  ;D

Borris T - Paris at night
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Клипчиња
« Reply #22 on: 17.07.2010, Saturday, 19:17:41 »
јас веќе го слушав, не сум некој фан на ваквата музика али можам да речам дека е супер сработено
само продолжи со ова па да се надеваме на некој така по масовен концерт :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #23 on: 17.07.2010, Saturday, 20:08:59 »
Мене ми се допаѓа, добар club-house, може да парира и на некои доста познати светски продуценти ;).

Ќе може да ја добијам full верзијата, мислам не на youtube квалитет ;D.
« Last Edit: 17.07.2010, Saturday, 20:10:36 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Клипчиња
« Reply #24 on: 18.07.2010, Sunday, 08:07:46 »
320kbps MP3 верзија од песната може да симнеш од овде (има download копче):

Code: [Select]
http://soundcloud.com/borris_t/borris-t-paris-at-night
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #25 on: 18.07.2010, Sunday, 13:15:45 »
Е фала ;).

Споено мислење: 18.07.2010, Sunday, 13:42:56
Massive Attack - Dissolved Girl
« Last Edit: 18.07.2010, Sunday, 13:42:56 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Клипчиња
« Reply #26 on: 18.07.2010, Sunday, 13:50:39 »
Хехе, ете кој бил на Massive Attack ;)
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #27 on: 18.07.2010, Sunday, 13:52:02 »
хахаха, не, не бев, ама една од омилените песни ми е, сестра ми беше, па ме потсети доима да си ги пуштам ;D, да се потсетам на Mezzanine, нивното ремек дело ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Клипчиња
« Reply #28 on: 20.07.2010, Tuesday, 22:29:48 »
Батали ти тоа, еве ти едно ремек дело... ;D

Horror Bishke - Masovna Sarana.divx
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #29 on: 20.07.2010, Tuesday, 22:52:09 »
хахахахаха ;D ;D ;D... овој насвистина отишол, низ гробишта се шета бе... а текстот па... хахахахахаха ;D ;D ;D... no comment... ахахахахахах ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."