Author Topic: Клипчиња  (Read 85993 times)

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Клипчиња
« Reply #30 on: 20.07.2010, Tuesday, 22:58:16 »
Побарај го на YouTube, типот се вика Pero Defformero ;D :o и има направено нов правец во музиката  turbo-metal-death-folk ;D ;D ;D
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #31 on: 20.07.2010, Tuesday, 23:02:00 »
хахахахахаха ;D ;D ;D... овој не е нормален... КАКОВ ЧОВЕК ЕЈ... хахахахахаха ;D ;D ;D

Pero Defformero - Dosli smo do kraja puta
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Клипчиња
« Reply #32 on: 21.07.2010, Wednesday, 00:22:55 »
хаха БРАВО за песнава. Имаш репутација за песнава. Добри се, измешале фолк со рок  ;D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Клипчиња
« Reply #33 on: 21.07.2010, Wednesday, 01:25:50 »
Ekrem Jevric engleska verzija kuca poso- house working

во случај некој да не го видел....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #34 on: 21.07.2010, Wednesday, 03:24:56 »
хахахахахаха ;D ;D ;D... и овој избегал... хахахахахаха ;D ;D ;D... преведувал на англиски бе... хахахахахаха ;D ;D ;D... исто ко да сакаш да праведеш тавче гравче на англиски... хахахахаха ;D ;D ;D

А сега малку вистинска уметност ;), трака која никогаш нема да умре ;).

Robert Miles - Children

Споено мислење: 22.07.2010, Thursday, 16:14:37
Air - Cherry Blossom Girl (Official Videoclip)
« Last Edit: 22.07.2010, Thursday, 16:14:37 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #35 on: 26.07.2010, Monday, 18:28:51 »
Ова е буквално највозбудливиот спот што некогаш го имам гледано 8). Тракава ми е една од омилените house траки, ама никогаш не сум го гледал спотот, па решив да го побарам. Искрено не жалам ;D.

Code: [Select]
http://www.youtube.com/watch?v=eVsQtWhDQx4
Намерно е кодиран, гледајте го и ќе видите зошто ;D. Коментар од некоја обожавателка на тракава, хахахаха ;D ;D ;D:

Quote
Hey ladiess.. tell the truth...... we are not watching this for the music...!!!!
hahahaa :)
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Клипчиња
« Reply #36 on: 26.07.2010, Monday, 18:40:55 »
хахахаха....не си точен чоек...5 мин. си отишол напред ;D...i ment it on the good way
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #37 on: 26.07.2010, Monday, 20:44:32 »
А му текнува на некој на оваа песна ;D.

Touch and Go - Would You Go To Bed With Me
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Клипчиња
« Reply #38 on: 26.07.2010, Monday, 21:49:46 »
песнава ептен ми ја погоди...утре на одмор ке идам, ама па во кревет по 2ца ке треба да спиеме....па да се зафркавам со другарка една....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #39 on: 26.07.2010, Monday, 22:10:16 »
Ај еве нешто исто така малку подзаборавено ;).

Olive - You're not alone
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #40 on: 04.08.2010, Wednesday, 02:59:32 »
Многу убава монтажа на клипои кои многу описно кажуваат за што се е способен човекот :(. Музиката е на Aphex Twin, траката се вика Xtal (се гледа дека се разбира дечкото од електроника) и некако многу чудно се уклопува со целата монтажа, тажно но и весело во исто време, не знам како да опишам... како и да е, погледнете, мислам дека ќе ви се допаѓа ;).

Aphex Twin - Xtal
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Baze

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 231
 • Gender: Male
 • Ех да го оставеа Никола Тесла и понатаму да твори.
Одг: Клипчиња
« Reply #41 on: 04.08.2010, Wednesday, 05:11:57 »
K-15 - Klime


Видете го ова  ;D  ;D  ;D

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Клипчиња
« Reply #42 on: 04.08.2010, Wednesday, 05:55:36 »
хахахахахахаха ;D ;D ;D... пливај климе пливај... лелееееееееееееее... колку сум се смеел кога го гледав ова првпат... да имав орган за смеење, ќе ми пукнеше... хахахахахахахаах ;D ;D ;D... ај, дај друго дете... хахахахахахаха ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Baze

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 231
 • Gender: Male
 • Ех да го оставеа Никола Тесла и понатаму да твори.
Одг: Клипчиња
« Reply #43 on: 05.08.2010, Thursday, 01:32:21 »
хахаха многу е јако навистина.А замислете ја сцената:со друштво во Охрид и сите на сред езеро со педалинка ииии ПЛИВАЈ КЛИМЕ,ПЛИВАЈ!!! ахахахаха

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Клипчиња
« Reply #44 on: 05.08.2010, Thursday, 16:14:18 »
Wake me up Before you Go Go- lyrics

еве ја песната што имам израснато со нејзе..не за друго, на синтисајзерот што си свиркав демо песна беше оваа, и уште си ја сакам песнава...

Споено мислење: [time]05 Август 2010, 22:40:54[/time]
накај битолски ми забегава ова...

Juno Reactor - Pistolero (Tokyo Live)

еве ви едно trance од брат ми...
« Last Edit: 15.05.2018, Tuesday, 01:26:08 by GigaWatt »
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)