Страници: 1 ... 86 87 [88]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Клипчиња  (Прочитана 72955 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12489


Не фалширам


« Одговор #1305 пратена : 08 Мај 2017, 05:48:54 »

И мене ми е жал... Таженко

Код:
https://www.youtube.com/watch?v=qRu5naT4wEc

И браво за Суперхикс, има и линк за download на песната Шмекерко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12489


Не фалширам


« Одговор #1306 пратена : 17 Мај 2017, 10:21:03 »

Google изгледа се покајаа што ја тргнаа поддршката за legacy plugins од YouTube. Кај мене барем пак работи финтата од post-ов Шмекерко.

Код:
http://elektronika-mk.net/index.php?topic=119.msg113852#msg113852

Само сега изгледа користи MSE (не flash) ако има поддршка browser-от за тоа... а скоро сите веќе имаат.
« Последна промена: 17 Мај 2017, 10:23:12 од GigaWatt » Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
i_ivica
Нов член
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 21« Одговор #1307 пратена : 18 Мај 2017, 01:27:44 »

Здраво дечки,
Случајно налетав на клипчево,

Humans vs Machine foosball


па викам ај ќе го споделам, може ќе му биде интересно некому Смешко.
Ова фудбалче од едната страна се контролира со помош на некој ембедед систем или компјутер, не се сеќавам точно, и степ-моторчиња.

Инаку ова го снивмив во Нинберг, Германија на саем за ембедед системи во 2012 година. Саемот се вика Embedded World, можеби некои од вас веќе имат слушнато за него, а се одржува секоја година во фебруари и трае три дена (обично вторник, среда и четврок во последната недела од фебруари).
Саемот е до светски размери, изложувачи од цел свет (како Intel, AMD, Microchip, Atmel, ST, Freescale, NXP и многу други), можеби 3-4 пати поголем од нашиот, а внатре само ембедед системи, развојни плочки, дебагери, компајлери... Се други зборови, Дизниленд за ембедед девелопери Смешко
« Последна промена: 18 Мај 2017, 02:26:16 од GigaWatt » Сочувана
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1201


« Одговор #1308 пратена : 10 Јуни 2017, 13:42:31 »

Мојот фендер го знаеш батка со два пикапа шалер, фленџер со дисторзија и тремол. Да ти кажам сеа земав и дат семпер со секфенцер без модул и хармонајзер со квантазер и уграден дилеј.Од датот сум батка мн. задоволен, па како да не сум задоволен  ми вади 18000 херци на нормал,а со CDто го поврзав со два пина,петка и банана без адаптер...Времиња Зеленко Зеленко Ладен Зеленко

K-15 - Toso pruza alista
« Последна промена: 11 Јуни 2017, 02:23:17 од GigaWatt » Сочувана

Talk Hard Steal The Air
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12489


Не фалширам


« Одговор #1309 пратена : 11 Јуни 2017, 02:33:25 »

Колега на работа отече со сценава Зеленко. Ама стварно ваљање е Зеленко Зеленко Зеленко... но, само оваа сцена вреди од цел филм... за жал :S.

Deprozepam terapija [Cekaj me, ja sigurno necu doci]
« Последна промена: 11 Јуни 2017, 02:37:24 од GigaWatt » Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1201


« Одговор #1310 пратена : 11 Јуни 2017, 09:29:33 »

 Зеленко Зеленко Зеленко Зеленко Зеленко Еј ама и колегата твој бил малце сега Зеленко Зеленко Зеленко Зеленко Зеленко

K-15 - 12 godisna rakija
« Последна промена: 11 Јуни 2017, 22:40:43 од GigaWatt » Сочувана

Talk Hard Steal The Air
Страници: 1 ... 86 87 [88]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: