Author Topic: Клипчиња  (Read 84510 times)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10788
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1335 on: 04.05.2018, Friday, 23:48:40 »
Малку анти-капиталистичка пропаганда.

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10788
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1336 on: 10.05.2018, Thursday, 02:18:38 »
Никогаш не дознав како функцонира контра кочницата кај велосипедите (за оние кои не знаат што е контра... изгледа никогаш не сте правеле „пајкански“ 8)), а дома поправам едно старо пони (повторно за оние кои не знаат, ова не јаде сено ;D) и чисто онака, се заинтересирав како функционира. Искрено, никогаш не сум отворил некоја ваква кочница од страв дека нема да можам да ја склопам назад... и добро што не сум отворил ;D.

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Online batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9351
 • оптимист до крај!
Re: Клипчиња
« Reply #1337 on: 10.05.2018, Thursday, 08:56:04 »
 ;D ;D :o Тоа е доста ``сложена`` машина Гига, ајде не чепкај поарно...
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10788
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1338 on: 10.05.2018, Thursday, 17:36:11 »
Да, да бидам искрен, за мене е ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Zan

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 789
Re: Клипчиња
« Reply #1339 on: 10.05.2018, Thursday, 20:48:14 »
Кога имав 10 години сам ги поправав "контра" кочниците ;D
Жан

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6237
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #1340 on: 10.05.2018, Thursday, 23:59:28 »
Ова е видео но бидејки не се појавува како клипчињата од youtube, го кодирав како линк од WEB сајт.

а да, НЕ Е ЗА ДЕЦА ова :)

Code: [Select]
https://video.fskp1-1.fna.fbcdn.net/v/t42.9040-2/31657334_2106178406332126_22483651283386368_n.mp4?_nc_cat=0&efg=eyJ2ZW5jb2RlX3RhZyI6InN2ZV9zZCJ9&_nc_eui2=v1%3AAeFzKqgFpmGq5KhcI6an2yp0DCCugnAZRYaaMAKNjWL6vTBL_wKlBM_iYxOusUboDrsrYncF6LzWcpUONMcXPzPphSHwC3SBe_CIXbixRmogIw&oh=00e9d88ed968ea3392481833627deff0&oe=5AF4F5D3
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10788
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1341 on: 11.05.2018, Friday, 03:58:19 »
Кога имав 10 години сам ги поправав "контра" кочниците ;D

WOW :o... браво... не ни помислував да ги отворам кога имав 10 години ;D ;D ;D.

Ама зошто па да ги поправам, тие практично неуништливи беа ???.

@DX-er:

Quote
URL signature expired
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Zan

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 789
Re: Клипчиња
« Reply #1342 on: 11.05.2018, Friday, 09:40:05 »
Ама зошто па да ги поправам, тие практично неуништливи беа
Многу сум бил љубопитен да видам што има внатре и како работи. Сум ги чистел, сум ги подмачкувал и сум ги склопувал. :)
Тоа било пред многу години, сега немам нерви за такви работи :D
Жан

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10788
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1343 on: 11.05.2018, Friday, 16:19:46 »
А, за нерви, и јас не би имал, се разбира :D.

Кога ќе размислам, за многу работи веќе немам нерви ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2875
 • Gender: Male
Re: Клипчиња
« Reply #1344 on: 11.05.2018, Friday, 22:28:50 »
И јас ја отварав бициклата на 10 год, ама на враќане, да биле стегнати шољите ги втерав по 2 цм внатре сосе конуси (ги престегнав) :)

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6237
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #1345 on: 12.05.2018, Saturday, 10:56:16 »
Го тргнале видеото, ама јас го преснимив на време  8) Малечко е па ке го прикачам тука

П.С. НЕ Е ЗА МАЛОМЕТНИ

Code: [Select]
http://www.mediafire.com/file/s4m18kxbbrd8kt8/Moderna_I_Pametna_Zena.mp4
« Last Edit: 12.05.2018, Saturday, 17:21:52 by GigaWatt »
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10788
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1346 on: 15.05.2018, Tuesday, 01:22:13 »
Џабе, што и да пишам не можам да опишам што чувствував кога го слушав ова...

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Re: Клипчиња
« Reply #1347 on: 15.05.2018, Tuesday, 09:24:36 »
Ако ја ставиш на mute и не е толку лошо... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10788
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1348 on: 15.05.2018, Tuesday, 10:59:22 »
Да да, тука нема збор 8).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6237
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #1349 on: 17.05.2018, Thursday, 00:29:42 »


:D ;D :D

Се сеќава некој на рекламава ?
« Last Edit: 17.05.2018, Thursday, 02:24:51 by GigaWatt »
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.