Author Topic: Клипчиња  (Read 85958 times)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1350 on: 17.05.2018, Thursday, 02:57:04 »
Ова на времето кога смееше на медиуми да се рекламираат цигари ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #1351 on: 17.05.2018, Thursday, 10:29:34 »
Ама го фатиле и дел од билбордот на една партија (се гледа лавчето) и немаше проблем, никој не се лутеше. Тогаш имаше поголема слобода во медиумите. Не цепидлачеа како сега.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Re: Клипчиња
« Reply #1352 on: 17.05.2018, Thursday, 11:56:20 »
Да да да закон реклама, 14 год бев навлечен на тие г*** :) 
И по филмнови мислам имаше предлог да се забранат. Па не знам што направија, ама на hellboy не му личи лижафче или пеперминт.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1353 on: 18.05.2018, Friday, 00:12:46 »
Абе ајде глупости ::). Каубоец со лижавче ::).

Значи со тие цензури, автоцензури, да нема ова, да не се навреди овој, да не се навреди оној... ептен претераа... и да, порано имаше поголема слобода на медиуми од сега... не поради друго, не се тужеше затоа што палецот од левата нога ти го имало на реклама, а не ти платиле за тоа ::).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Re: Клипчиња
« Reply #1354 on: 18.05.2018, Friday, 00:33:17 »
А баш сега снимаат се и сешто и шлапаат на ут.
Како на пример twcho viking. Од тука почнаа со снимања и шлапања на ут.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1355 on: 23.05.2018, Wednesday, 03:07:37 »
Да не знае некој како се вика песнава ;D.

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #1356 on: 23.05.2018, Wednesday, 23:40:36 »
охоооооо добра песна
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Re: Клипчиња
« Reply #1357 on: 03.06.2018, Sunday, 16:03:29 »
Најдобро од најдоброто

Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Re: Клипчиња
« Reply #1358 on: 03.06.2018, Sunday, 16:10:22 »
Ова беа времиња. Во чест на најдобриот тапанар и шоумен на Велес во последните 30 години - Димче Бегинов.

Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1359 on: 03.06.2018, Sunday, 22:55:33 »
Е да, ова е вечна нумера ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Online Toma

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1177
 • Gender: Male
 • Дали доблеста ви е приоритет...
Re: Клипчиња
« Reply #1360 on: 07.07.2018, Saturday, 16:26:30 »
Code: [Select]
https://www.facebook.com/344602645951591/videos/378851112526744/
Ако си ја сакате Македонија пишувајте со македонски правопис !
           Дијалектот негувајте го дома, никој не ви пречи ! ;D
Наместо со - Quote - одговарај со - REPLY -

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1361 on: 08.07.2018, Sunday, 00:04:23 »
Хахахахахах ;D ;D ;D... оф лелееееееее... абе кај им текнуваат вакви работи ;D ;D ;D:
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Online dr-mr

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 338
 • Gender: Male
Re: Клипчиња
« Reply #1362 on: 14.08.2018, Tuesday, 01:08:02 »
Провокативна технологија.
Сепак се ВРТИ !!!

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #1363 on: 14.08.2018, Tuesday, 02:46:45 »
Брадавицата и се познава, човечееееее :o...

Зашто бе кај нас нема некои вакви кои се бафтаат со електроника... ем муабет ќе има за што да праиш, ем ќе си тераш ќеиф 8).

Мада, да бидам искрен, ако ја бива за ова, нема да ја видиш да пере, пегла, готви, чисти... ::) :D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Re: Клипчиња
« Reply #1364 on: 14.08.2018, Tuesday, 10:38:43 »
Хаха, не се палете одма, голотиња, едно-друго, се е ова смислено и режирано за да земаат парички од јутуб... ;) 8)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio