Author Topic: Вашата музичка плеј листа  (Read 7359 times)

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #15 on: 18.09.2010, Saturday, 14:32:45 »
Абе батки,многу од вас македонскава забавна и рок музика не си ја знаат!!??? Пример : кој знае во која рок-група започнал да свири Гаро??? Еден *бунар - за точен одговор :D :D :D Одговор барам во рок од 15 минути( а не до утре,па да го барате Гаро по Скопје!!!)
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #16 on: 18.09.2010, Saturday, 15:17:12 »
Јас колку што знам Леб И Сол му е прв бенд, можебии грешам не знам, знам дека одкако се распаднаа Леб И Сол продолжи сам да музицира со секакви ударни инструменти, дури мислам дека имаше и еден концерт во универзалната сала во Скопје и бев на тој концерт ;).

А јас да поставам контрапрашање, кој му е прв бенд на Вртев, хахаха ;D ;D ;D. Ова веќе спаѓа во Македонскиот underground ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #17 on: 18.09.2010, Saturday, 19:49:13 »
ја појма немам од македонска музика, дека сега има еден тон комерцијалисти, има некој постари групи кој беа/ се добри
пр. архангел, мизар и сл.

плус повеќе дека слушам некој брутал метал и блек метал такво нема во македонскава музика и то ..
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #18 on: 18.09.2010, Saturday, 19:58:24 »
плус повеќе дека слушам некој брутал метал и блек метал такво нема во македонскава музика и то ..

Има, ама не се премногу бендови, башка повеќето од нив не се толку познати :S. Тоа е тоа :S.

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #19 on: 22.09.2010, Wednesday, 23:41:03 »
Гаро почна како калвијатурист,а прва група како тапанар му била Република 903-та.Леб и Сол доста касно потоа почнаа.Гаро беше таму најстар :D :D ;D
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #20 on: 22.09.2010, Wednesday, 23:55:23 »
Корисни информации, не сум знаел ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #21 on: 23.09.2010, Thursday, 00:11:28 »
ај сега да ве видам...кој му е прв бенд на Станчо-Татарот/бугарот???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #22 on: 23.09.2010, Thursday, 00:39:05 »
Бендот на Мусо трубачот! Од прва -а ко не е така да прегоре транзистор во радиото кај комшијата!! ;) :)
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline SKOLS

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2761
 • Gender: Male
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #23 on: 23.09.2010, Thursday, 00:40:47 »
абе немој како на Цацко од оној скечон да го фрли ТВ-то на женана и оп Цацко вика каде е ТВ-то!! ;D ;Dхахахаха
Па комшијата да не извика Батка радиото ми експлодира!!
« Last Edit: 23.09.2010, Thursday, 00:42:55 by SKOLS »

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #24 on: 23.09.2010, Thursday, 01:41:41 »
ТАКА Е!!!! има среќа комшијата твој, нема да му цркне радиото...иначе ни он незнае кој му е прв бенд што свирел....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #25 on: 23.09.2010, Thursday, 01:58:27 »
Знае,само неке да каже :D ;D
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #26 on: 24.09.2010, Friday, 00:48:09 »
и тоа може да е, само он си знае :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #27 on: 19.12.2010, Sunday, 19:57:43 »
E  во кој бенд прво свирел Вртев? Баш ме интересира?

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #28 on: 20.12.2010, Monday, 15:00:08 »
E  во кој бенд прво свирел Вртев? Баш ме интересира?

Мизар ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Одг: Вашата музичка плеј листа
« Reply #29 on: 21.12.2010, Tuesday, 01:22:32 »
ејј Браво и фала, ја најдов на нет нешто као инфо, али се отепав од баеање, не сум го знаел ова до сега Браво!