Author Topic: Помош за пораките  (Read 581 times)

Offline KiloVolt

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 719
 • Gender: Male
 • Високонапонски Фанатик
Помош за пораките
« on: 10.03.2014, Monday, 17:22:46 »
Имам едно прашање, како може да ги блокирам пораките од некој член затоа што секој ден сум преплавен со негови пораки?
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Помош за пораките
« Reply #1 on: 10.03.2014, Monday, 18:28:54 »
Одиш Профил ---> десно кај што пишува Измени го профилот ---> Опциите за приватните пораки кликни на тоа и ќе ти се појави десно едно поле во тоа полето десно пишуваш никот од тој што сакаш да го игнорираш и кликаш измени го профилот
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!