Author Topic: Дали некој знае од кога има Teletext во Македонија?  (Read 1057 times)

Offline MAKEDONIA

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1257
 • Gender: Male
 • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Dali ima teletext vo Makedonija i od koga denes vidov Hrvatska slavi 20 godisnica od teletext
« Last Edit: 29.04.2010, Thursday, 02:33:50 by BorceBT »

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Dali nekoj znae od koga ima teletext vo Makedonija
« Reply #1 on: 29.04.2010, Thursday, 02:32:55 »
Teletext во Македонија мислам дека прва воведе А1 телевизија дали 1999та или 2000та не сум сигурен точно но беше во тој временски период иако експериментираа и порано. За другите телевизии не знам мислам дека немат, ако некој знае поточно нека ме поправи.
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline Gestak

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 240
 • Gender: Male
Првпат воведе А1 во 2000г.Колку што знам.

Offline MAKEDONIA

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1257
 • Gender: Male
 • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
dali e na kirilica

Offline danix01

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 512
 • Gender: Male
Ние сме секогас минимум 10 год назад зад другите
rules are made to be broken

Offline Cyberking

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 136
Прва беше да А1 2000 или 2001 ...мислам дека на латиница беше , пред 1година поставија и Канал 5 и Сител беше мн подобар побрз но брзо го тргнаа незнам зошто :S

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Кога првпат видов телетекс во 2000та беше на А1 и беше многу по спор за разлика од сателитските телевизии, тогаш беше латиница. Ке проверам дали има некоја ТВ со кирилица па ке ти кажам.

EDIT: проверив, нема телетекст со кирилична азбука
« Last Edit: 29.04.2010, Thursday, 15:27:28 by DX-er »
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.