Author Topic: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена  (Read 2634 times)

Offline nCounTr

 • Почивај во мир
 • Стручњак
 • *****
 • Posts: 230
 • Gender: Male
 • Дипл.Ел.Инж.
  • Македонски форум за електроника
Значи вака мојата колекција на ТВ Серии е следна заедно со кои сезони ги имам:

24 - Сезони 7 и 8 - Сеуште се емитува и сеуште ја симнувам
Supernatural - Сите Сезони - Сеуште се емитува и сеуште ја симнувам
Heroes - Сите Сезони - Моментално е на пауза
Lost - Ги имав сезоните од 1 до 3 но ги избришав по грешка - сега ги имам само од 4-та па натаму и сеуште ја симнувам
Fraiser - Ги имам сите 11 сезони со одличен квалитет
Prison Break - Ги имам сите сезони заедно со филмот што излезе со феноменален квалитет
Star Trek: Voyager - Моментално ја имам само прва сезона со одличен квалитет - продолжувам да ја симнувам
Star Trek: The Next Generation - Ја имам само прва сезона со добар квалитет - продолжувам да ја симнувам
V (2009-2010) - Само што почна да се емитува и сеуште ги симнувам во 720p квалитет 1.1 гига по епизода
House MD - Ми фалат епизоди од прва и втора сезона а од трета натаму ги имам сите и сеуште ја симнувам
Eureka - Сите сезони и сеуште ја симнувам се враќа во етер за 68 дена некаде
Californication - Ја имам прва сезона остануваат уште втора и трета да ги симнам и имам намера да ги симнам :)
The Big Bang Theory - Ги имам сите - сеуште се емитува и сеуште ја симнувам
According to Jim - Ми фалат само 10 епизоди од третата сезона - другите ги имам - жалам што престана да се емитува
Joey - Ги имам сите цели 2 сезони со добар квалитет
Knight Rider (2008) - Ја имам целата една сезона со одличен квалитет

Почнувајќи од серијата V (2009-2010) почнувам да ги симнувам сите нови интересни серии во 720p квалитет, а оние што сум ги започнал со HDTVRip и DivX/Xvid остануваат во тој квалитет до крајот на нивно емитување.

П.С. Достапен сум за размена на епизоди/серии од било која со било која.
« Last Edit: 07.05.2010, Friday, 21:19:03 by nCounTr »
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #1 on: 07.05.2010, Friday, 21:56:51 »
Јас немам баш многу, ама не ни гледам многу серии. Еве ги моите ;).

3rd Rock From The Sun - DVDRip, XviD, ~1000kbps Video, 96kbps Audio

X-Files - TVRip (25fps), DivX, ~500kbps Video, 64kbps Audio
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline nCounTr

 • Почивај во мир
 • Стручњак
 • *****
 • Posts: 230
 • Gender: Male
 • Дипл.Ел.Инж.
  • Македонски форум за електроника
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #2 on: 08.05.2010, Saturday, 12:28:16 »
Знаете што јас да си го закачам каталогот на DVD-a што ги имам па вие барајте што ви треба :)
Каталогот се отвора со програмот WhereIsIt. Каталогот е даден во следниот линк.
Code: [Select]
http://rapidshare.com/files/384719849/Cataloger.ctf
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA

Offline nCounTr

 • Почивај во мир
 • Стручњак
 • *****
 • Posts: 230
 • Gender: Male
 • Дипл.Ел.Инж.
  • Македонски форум за електроника
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #3 on: 08.05.2010, Saturday, 22:44:44 »
Ажурирање 08.05.2010:

24 - Сезони 7 и 8 - Сеуште се емитува и сеуште ја симнувам
Supernatural - Сите Сезони - Сеуште се емитува и сеуште ја симнувам
Heroes - Сите Сезони - Моментално е на пауза
Lost - Ги имав сезоните од 1 до 3 но ги избришав по грешка - сега ги имам само од 4-та па натаму и сеуште ја симнувам
Fraiser - Ги имам сите 11 сезони со одличен квалитет
Prison Break - Ги имам сите сезони заедно со филмот што излезе со феноменален квалитет
Star Trek: Voyager - Моментално ја имам само прва сезона со одличен квалитет - продолжувам да ја симнувам
Star Trek: The Next Generation - Ја имам само прва сезона со добар квалитет - продолжувам да ја симнувам
V (2009-2010) - Само што почна да се емитува и сеуште ги симнувам во 720p квалитет 1.1 гига по епизода
House MD - Ми фалат епизоди од прва и втора сезона а од трета натаму ги имам сите и сеуште ја симнувам
Eureka - Сите сезони и сеуште ја симнувам се враќа во етер за 68 дена некаде
Californication - Ја имам прва сезона остануваат уште втора и трета да ги симнам и имам намера да ги симнам :)
The Big Bang Theory - Ги имам сите - сеуште се емитува и сеуште ја симнувам
According to Jim - Сите 8 сезони со добар квалитет
Joey - Ги имам сите цели 2 сезони со добар квалитет
Knight Rider (2008) - Ја имам целата една сезона со одличен квалитет

Почнувајќи од серијата V (2009-2010) почнувам да ги симнувам сите нови интересни серии во 720p квалитет, а оние што сум ги започнал со HDTVRip и DivX/Xvid остануваат во тој квалитет до крајот на нивно емитување.

Достапен сум за размена на епизоди/серии.

П.С. Сите епизоди се со видео битрејт поголем од 990кбпс и аудио битрејт поголем од 96кбпс освен епизодите од серијата V кои имаат HDReady квалитет.
П.П.С. Каталог на мои DVD-a:
Code: [Select]
http://rapidshare.com/files/384719849/Cataloger.ctf
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA

Offline z33dgm

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 120
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #4 on: 09.05.2010, Sunday, 00:23:26 »
јас ја имам серијата The Vampire Diaries сезона 1 сите до 21 и уше едната уште не е излегла за некој ден ке излезе и ке се финализира 1 вата сезона а секако има и втора коа ке ја симнувам како што ке излегува :)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #5 on: 10.05.2010, Monday, 13:46:23 »
Чисто како сугестија, не е лошо веќе да не се користи rapidshare, имаат 10 times download limit за free users, така да доколку фајлот веќе бил симнат десет пати, нема да можат други да го симнат. Јас немав проблеми со симнувањето, ама може да сака некој нов член на форумов да го симне, па веќе да бил симнат десет пати и нема да може, па ќе мора пак да се upload-ира, кратко речено комплицирано е.

Може да се користи некој друг free upload engine, како depositfiles, filefactory, hotfile, mediafire... ги има тони ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline nCounTr

 • Почивај во мир
 • Стручњак
 • *****
 • Posts: 230
 • Gender: Male
 • Дипл.Ел.Инж.
  • Македонски форум за електроника
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #6 on: 03.08.2010, Tuesday, 00:33:43 »
Star Trek: Enterprise - Комплетирана
Star Trek: Voyager - Kомплетирана
Californication - Комплетирана
« Last Edit: 05.08.2010, Thursday, 10:59:33 by nCounTr »
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA

Offline KiloVolt

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 719
 • Gender: Male
 • Високонапонски Фанатик
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #7 on: 01.02.2014, Saturday, 18:57:01 »
X-Files - TVRip (25fps), DivX, ~500kbps Video, 64kbps Audio
Во каква форма ја имаш, баш ми треба...
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #8 on: 01.02.2014, Saturday, 22:03:58 »
Како мислиш во каква форма ;D? На DVD ми е ;D. Мислам дека едно DVD по сезона ;). Ама квалитетот, барем за денешни стандарди, не е кој знае што :S, TVRip-ови се, ама од аналогна телевизија, не од дигитална :S.

Не можам да ги upload-ирам, многу се :S. Ако сакаш, може нешто да се договориме, на DVD да ти ги снимам, некако така ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline KiloVolt

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 719
 • Gender: Male
 • Високонапонски Фанатик
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #9 on: 02.02.2014, Sunday, 14:45:38 »
Баш така, погоди.. мислеб дали ги имаш меморирани на компјутер, на USB, или на CD или DVD..
Ништо ко така..Повеќе среќа следниот пат ;D
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #10 on: 02.02.2014, Sunday, 18:23:47 »
Ги има на torrent-и, можеш да ги најдеш ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline KiloVolt

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 719
 • Gender: Male
 • Високонапонски Фанатик
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #11 on: 02.02.2014, Sunday, 19:59:04 »
Ги барав порано, ептен е голема разликата сидери-личери... Ништо не можев да симнам, затоа те прешав... ;D
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #12 on: 02.02.2014, Sunday, 20:09:57 »
Можеби порано, провери сегa ;). Провери си PM ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

beethoven

 • Guest
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #13 on: 04.03.2014, Tuesday, 13:04:24 »
ги заборавивте турксите како најгрди

Offline Otpor

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 159
 • Gender: Male
Одг: Ваша колекција на ТВ Серии + Размена
« Reply #14 on: 02.12.2014, Tuesday, 15:16:33 »
Батка,да те замолам нешто,едно време ти постираше линк со серии онлине,па ако сакаш дај пушти го....барав по форумов ама...

Поздрав
,,Алчните за пофалба секогаш имаат мали заслуги,,

Плутарх, двесте и кусур и некоја година П.Н.Е