Author Topic: Гитарски Лупер со микроконтролер  (Read 617 times)

Offline goguf

 • Нов член
 • *
 • Posts: 0
Гитарски Лупер со микроконтролер
« on: 21.08.2014, Thursday, 23:00:55 »
Здраво на сите,

Почетник сум и се зафатив со еден посложен проект.
Успеав да ги соберам деловите, да ги направам плочките
но ми треба мала помош при составување...го имам цел
проект сосе шемите и сите детали но не сум доволно искусен
да измерам дали се е во ред пред да поврзам се.

Услугата дебагирање поврзување и малце школо би си ги платил поштено.

Ако некој се нафаќа нека ме контактира.

« Last Edit: 26.08.2014, Tuesday, 09:43:25 by goguf »

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9352
 • оптимист до крај!
Одг: Гитарски Лупер со микроконтролер
« Reply #1 on: 22.08.2014, Friday, 13:51:44 »
Прочитај ги прво правилата! Вака е- маил не се поставува во тема!! Поправи си го постот! Доволно е некој да те контактира и по приватна порака.
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10794
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Гитарски Лупер со микроконтролер
« Reply #2 on: 22.08.2014, Friday, 18:31:10 »
Ако решил да го остави mail-от јавно, нека го остави ;). Негова одлука. Ако не му пречи spam од bot-ови, нека стои ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline goguf

 • Нов член
 • *
 • Posts: 0
Одг: Гитарски Лупер со микроконтролер
« Reply #3 on: 26.08.2014, Tuesday, 09:45:23 »
ОК ќе научам како треба  ;)