Страници: [1] 2 3 ... 431   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Случајни муабети  (Прочитана 267030 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« пратена : 28 Април 2010, 15:15:34 »

ете ја и мојата  Зеленко

Alice In Chains, Opeth, е уште Pearl Jam и Faith No Mоre да имаше, и супер ќе беше... Шмекерко

aј пробај Смешко можеби ќе ги знаеме

Е ај, еве ја и мојата... Шмекерко

Јас обично не слушам само песни или траки (синглови), туку цели албуми, па затоа мојата е огромна, не дека имам playlist-а, туку load-ав у Winamp се што слушам релативно често последниве година дена, инаку си имам по еден албум или компилација во playlist-а.

Затоа и не сакав да ја постирам цела на форум, преголема е, преку 1000 песни/траки има Шмекерко: Затоа еве ја на линк Шмекерко. Може и да има некоја дупла, ама малку се така да нема везе Шмекерко.

Код:
http://textsnip.com/8a7471
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Devil
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 6577


admin[@]elektronika-mk.net


WWW
« Одговор #1 пратена : 12 Мај 2010, 20:27:43 »

На листата кај мене додадете уште Amon Amarth - Twilight of the tunder god цел албум Cheesy
Сочувана

Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #2 пратена : 12 Мај 2010, 20:31:05 »

Ееееееее, јас се понадевав дека е некој албум од Amon Tobin... хахахахах Cheesy Cheesy Cheesy
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Devil
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 6577


admin[@]elektronika-mk.net


WWW
« Одговор #3 пратена : 12 Мај 2010, 20:35:02 »

Не бе само метал слушам Cheesy
дед, индустриски , блек дед, треш по некогаш, мелодик дед, технички дед , брутал дед ........
ама па најмногу слушам индустриски Cheesy
ама имам од се
најмногу мразам некој дед кор не за нешто ако слушаш еден албум и готово ќе ти пукне главата се исто па исто ... друго не слушам повер метал некако глуп ми е
и најважно од се не слушам некој емовци кој се обидуваат да прават метал ама на крајот излегува глупост на квадрат ( пр. токио хотел :| )
и не слушам металика Смешко
Сочувана

Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #4 пратена : 12 Мај 2010, 20:39:42 »

Абе Металика мој најбољи друг, зашо збориш така за Металика, хахахахаха Cheesy Cheesy Cheesy... се зезам Шмекерко.

Мада серизоно, си беа солиден бенд на времето, дур не го издадоа оној албум, како и да се викаше, St. Anger или така нешто, не ми текнува сеа.

А од горното што пиша, ако најмногу слушаш Industrial, можно е да ти се свиѓа Amon Tobin, нешто мешавина од dub, dnb, trip-hop, metal, electro, indusrtial... од се по нешто можеш да најдеш кај него, така да можно е да ти се засвиѓа Шмекерко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8869WWW
« Одговор #5 пратена : 12 Мај 2010, 20:41:37 »

Имам приметено луѓево што се занимаваат со електроника воглавно слушаат рок,метал и сл. значи не сите 100% ама голем дел. Се согласувате?
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #6 пратена : 12 Мај 2010, 20:46:49 »

Па не баш, јас сум релативно versatile, јас слушам се, а ако прашуваш за моите почетоци, прво почнав со електронска музика, затоа и најголем достиг во металот за мене е Industrial Шмекерко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Devil
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 6577


admin[@]elektronika-mk.net


WWW
« Одговор #7 пратена : 12 Мај 2010, 20:53:40 »

имам слушано и некои такви комбинации и имам „пробано“ да слушам сајбер ама ептем глупо беше и не го слушам Cheesy

инаку има од сите видови на музика
ама и јас последно време приметив не само електроничарите/ките што слушаат рок метал туку постепено сите се префрлуваат кон тоа Cheesy
Сочувана

Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8869WWW
« Одговор #8 пратена : 12 Мај 2010, 20:56:26 »

Кога почнав да работам со електроника почнав да слушам електронска музика а сега кога почнав да работам со дигитална електроника каква музика да слушам  Cheesy Дигитална, зш да не, кога има бинарен часовник зошто да нема дигитална музика хахаха
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #9 пратена : 12 Мај 2010, 20:57:14 »

Јас па некако се држам за електронската музика како „слеп за стап“ што рекле старите, хахахахах Cheesy Cheesy Cheesy. Не знам, најверојатно сеуште ја сакам и најмногу ја слушам зашто почнав со неа, па некако ми евоцира спомени изгледа, од добри „журки“, добра дружба, што знам, тоа е веќе емоционална работа, не можам да ја објаснам, лимитиран ми е речникот, професионална деформација, нема многу зборови во електрониката со кои се искажува емоција... хахахахахах Cheesy Cheesy Cheesy
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8869WWW
« Одговор #10 пратена : 12 Мај 2010, 20:58:45 »

некако ми евоцира спомени
Е тоа во мое време беше Dance Смешко
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #11 пратена : 12 Мај 2010, 20:59:52 »

Па цела музика е веќе дигитализирана, од почеток до крај, од процесорите за гитарите, до миксетите кои ја снимаат таа гитара, до HDD-ињата на кои се запишуваат тие податоци, се е бинарно, без разлика дали станува збор за електронска музика или не.

И на плоча да издадеш нешто, пак првичната снимка е дигитална Шмекерко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Devil
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 6577


admin[@]elektronika-mk.net


WWW
« Одговор #12 пратена : 12 Мај 2010, 21:01:40 »

хехе затоа јас имам плочи од пред 30 години кој не беа дигитално снимани
барем не како сега што ги режат туку со труд беа правени
Сочувана

Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #13 пратена : 12 Мај 2010, 21:02:18 »

Е тоа во мое време беше Dance Смешко

Јас почнав со Goa-Trance, ама на времето, '97, '98, кога навистина имаше што да се слуша во таа музика,с ега веќе не ми се ни иде на журки искрено да ти кажам, онака, некако ми е... залудно, нема нешто што би ме заинтересирало :S.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8869WWW
« Одговор #14 пратена : 12 Мај 2010, 21:02:39 »

Не тоа друго ми беше, дигитален звук од звучник а не аналоген звук од звучник. Имаш чуено такво нешто?

с ега веќе не ми се ни иде на журки искрено да ти кажам, онака, некако ми е... залудно, нема нешто што би ме заинтересирало :S.
Исто и јас  викам Таженко Таженко Таженко Таженко
« Последна промена: 12 Мај 2010, 21:04:20 од DX-er » Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
Страници: [1] 2 3 ... 431   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: