Author Topic: Случајни муабети  (Read 292113 times)

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Re: Случајни муабети
« Reply #6600 on: 13.06.2018, Wednesday, 13:11:10 »
Фала, поубав да си купиш... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline DL1BT

 • Нов член
 • *
 • Posts: 21
Re: Случајни муабети
« Reply #6601 on: 13.06.2018, Wednesday, 19:17:53 »
Аха, ме зачуди сликата, но после тоа видов дека немаш временска база како плагин :-) Ако начекам некоја по огласиве ќе ти препратам, ако планираш да си набавуваш :)

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Re: Случајни муабети
« Reply #6602 on: 13.06.2018, Wednesday, 22:27:44 »
Ваков го добив, со овие модули што ги гледаш на сликите... :D Може да пратиш линк ако начекаш некое интересно модулче, иако уште не сум на чисто дали ќе го задржам или ќе оди на продажба... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline dr-mr

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 331
 • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #6603 on: 24.06.2018, Sunday, 21:36:31 »
Ако некој порачува длови од Tayda Electronics.
Snap Sale!
16% Discount Code:"Sale16"
Ends Today (25 June 2018) 11pm NY Time
Happy Shopping!
Code: [Select]
www.taydaelectronics.com
Сепак се ВРТИ !!!

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6240
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #6604 on: 08.08.2018, Wednesday, 20:59:17 »
Дали некој од вас има проблем со нарачки од ebay ?

Што и да направам не ми дозволува да стиснам на confirm and pay

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Re: Случајни муабети
« Reply #6605 on: 08.08.2018, Wednesday, 22:40:41 »
Да... :P
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6240
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #6606 on: 08.08.2018, Wednesday, 23:11:06 »
 Само како па други нарачуваат?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Online garfild

 • Нов член
 • *
 • Posts: 41
Re: Случајни муабети
« Reply #6607 on: 09.08.2018, Thursday, 01:18:09 »
Привремено решение за неработењето на ebay.com e порачка преку ebay.ca . Јас засега нарачувам на овој начин додека не проработи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10796
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #6608 on: 09.08.2018, Thursday, 10:55:33 »
Јас се откажав од нарачки преку класичен desktop откако еден колега на работа ми кажа дека работи преку апликацијата за Android ;). Но, не работи со најновата верзија :S. Работи само со една постара верзија која ја имам инсталирано преку година и нешто, 5.12.0.11. Можно е да работи и со некоја понова од оваа, но пробав со најновата пред околу една недела, дали имаат некој проблем со апликацијата, не знам што е, но исто така не дава опција за Confirm and pay.

Јас имам инсталирано Android x86 во виртуелна машина и така ја подигам апликацијата. Значи ви треба да го направите следното.

1) Инсталирајте Android x86 во виртуелна машина или на некој стар телефон што не го користите, сеедно.

2) Не ставајте Google Account бидејќи ќе почне автоматски да инсталира updates за апликациите, тоа не ви треба.

3) Рачно инсталирајте ја ebay апликацијата, верзија 5.12.0.11. Побарајте на Goоgle "ebay apk 5.12.0.11", би требало да ја извади на некој сајт за offline download. Ако не можете да ја најдете, пишете, ќе post-ирам линк до неа.

4) Подесете си го ebay и PayPal account-от и тоа е тоа ;).

Јас обично ги ставам артиклите што сакам да ги купам во cart, преку desktop (browser), па потоа правам Checkout and pay преку апликацијата ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."