Страници: 1 ... 421 422 [423]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Случајни муабети  (Прочитана 247940 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12409« Одговор #6330 пратена : 17 Мај 2017, 22:54:30 »

@bicikle: Кока кола можеш да користиш за вадење на корозија Шмекерко. Еве клип, гледај Шмекерко.

Coca Cola Rust Removal
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2627« Одговор #6331 пратена : 17 Мај 2017, 23:14:27 »

јок гига, проверено. Фосфатна киселина има во анти-рост многу повеќе него во кока-кола, али и двете се лизгаат. Има руст конвертери на лок тајд, али цела мк ја свртев, не најдов. едино на бурт, али е 2000 ден 500 милилитри...
Сочувана
Страници: 1 ... 421 422 [423]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: