Author Topic: Windows 8.1 активација  (Read 436 times)

Offline didy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 411
 • Gender: Male
Windows 8.1 активација
« on: 29.03.2015, Sunday, 13:03:50 »
МАл совет и мислење.
КОристам вин 7 на 64бит процесор,РАМ 4ГБ  работи коректно, симнав торент вин 8.1 пре активациски, инсталирав но проблем има со активација на виндовсот. Симнував многу работи но до програм за активирање никако да допрам.успе а тоа на крај, се изгуби натписот доле десно дека не е активиран виндовсот,но со исклучувањто заврши се. На следното вклучување ја врати седмицата.
ако не некоја адреса каде нема “шаш“ работи  :)
поздрав
« Last Edit: 29.03.2015, Sunday, 19:47:31 by GigaWatt »

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10783
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: windows 8.1 активација
« Reply #1 on: 29.03.2015, Sunday, 19:44:08 »
Симни ја оваа инсталација. Почни чисто (clean install, избриши партиции, репартиционирај и направи ја првата партиција active), не со update на Win7. Само така ќе се активира како што треба. Кога ќе се појави WPI Wizard-от, избери KMSpico и кликни на Install (Begin, не ми текнува како беше), тоа е тоа ;).

Code: [Select]
https://kickass.to/windows-8-1-x64-multi-6-4in1-with-update-dec15-esd-oem-feb-2015-t10224127.html
« Last Edit: 29.03.2015, Sunday, 19:47:18 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9351
 • оптимист до крај!
Одг: Windows 8.1 активација
« Reply #2 on: 29.03.2015, Sunday, 22:21:44 »
Диди,батка, ти во Велес ли живееш?? :( ;) 8) Што ти треба *осмица* да ставаш ,пошарена е или... ;D ??

Ако си толку за 8-ца побарај ме ке ти дадам активирана...
« Last Edit: 30.03.2015, Monday, 15:22:23 by batka »
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.