Author Topic: „бувљакот“ под Кале во Скопје  (Read 6172 times)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10783
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #60 on: 19.09.2010, Sunday, 23:02:41 »
Тоа е тоа, пројдоа... :S

Ама затоа сега ќе се пребациме на „роварење низ отпади“ ;D. Затоа луѓе, кажувајте каде има отпади, локации, Google Maps ставајте (по можност screen shots со мала доработка ;)). Имаме отворено специјална тема за тоа ;).

http://elektronika-mk.net/index.php?topic=1845.0
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 929
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #61 on: 29.10.2010, Friday, 12:40:32 »
За тие што незнаат, бувљакот (РОМСТОР  ;D) почна да работи и во сабота...
Добра вест во секој случај, не мора да излегувам од работа да одам на бувљак  :)
Life is too short to remove USB safely ..

Offline Malecko

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3063
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #62 on: 29.10.2010, Friday, 12:41:36 »
За тие што незнаат, бувљакот (РОМСТОР  ;D) почна да работи и во сабота...
Добра вест во секој случај, не мора да излегувам од работа да одам на бувљак  :)

Eјјјј фала колега што ја сподели информацијата,имаш од мене плус репутација  ;) :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6236
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #63 on: 29.10.2010, Friday, 12:41:43 »
За тие што незнаат, бувљакот (РОМСТОР  ;D) почна да работи и во сабота...
Добра вест во секој случај, не мора да излегувам од работа да одам на бувљак  :)


Информацијата ти е директно од управата на пазарот или некој ти кажа? ;D
имаш репутација за инфото
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline SKOLS

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2761
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #64 on: 29.10.2010, Friday, 13:32:59 »
ихааа,одлично немора да се нервирам да каснам на школо.Сега рано насабајле право на бувлјак

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10783
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #65 on: 29.10.2010, Friday, 14:36:45 »
За тие што незнаат, бувљакот (РОМСТОР  ;D) почна да работи и во сабота...
Добра вест во секој случај, не мора да излегувам од работа да одам на бувљак  :)

+rep за инфо ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3063
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #66 on: 29.10.2010, Friday, 16:28:15 »
Дечки ај да се собереме на бувљак да идеме утре,а што викате? :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 929
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #67 on: 29.10.2010, Friday, 16:34:05 »
За тие што незнаат, бувљакот (РОМСТОР  ;D) почна да работи и во сабота...
Добра вест во секој случај, не мора да излегувам од работа да одам на бувљак  :)


Информацијата ти е директно од управата на пазарот или некој ти кажа? ;D
имаш репутација за инфото

Хахаха,,,, Јас сум во управниот одбор на пазарот  ;D ;D ;D

Инаку утре ќе биде втора сабота што работи пазарот (работеше и на 23.10, мислев дека е заради празникот ама за среќа не било :) )...
Life is too short to remove USB safely ..

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9351
 • оптимист до крај!
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #68 on: 29.10.2010, Friday, 16:34:53 »
И да дојдам ,како ке ве препознам,што ке продавате...половни акумулатори,жици :D ;)
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6236
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #69 on: 29.10.2010, Friday, 16:36:03 »
И да дојдам ,како ке ве препознам,што ке продавате...половни акумулатори,жици :D ;)
хахаха абе ке шетаат само :) ти да не продаваш нешто тамо?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3063
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #70 on: 29.10.2010, Friday, 16:45:00 »
И да дојдам ,како ке ве препознам,што ке продавате...половни акумулатори,жици :D ;)
хахаха абе ке шетаат само :) ти да не продаваш нешто тамо?
Ќе идеме на шопинг во ромстор ееее :D :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3212
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #71 on: 29.10.2010, Friday, 18:03:34 »
јеееее супер....сега ке можам да одам во ромсторе, до сега неможев дека и вторник и петок од сабајле сум на факултет :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2725
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #72 on: 29.10.2010, Friday, 20:57:54 »
Фала Марко, не сум знаел, +реп за информацијата.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2725
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #73 on: 03.11.2010, Wednesday, 20:15:53 »
Кај што е авто-полигонот, одма лево од него.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 929
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #74 on: 03.11.2010, Wednesday, 20:22:57 »
а каде точно е овАј бувљи пазар од кале од која страна ???

Еве ти карта:

Life is too short to remove USB safely ..