Author Topic: „бувљакот“ под Кале во Скопје  (Read 6291 times)

Offline dejanpetrus

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 123
 • Gender: Male
 • Кратово
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #75 on: 09.04.2011, Saturday, 16:26:59 »
Дечки дали сеуште има несто добро на бувљакот во Скопје и дали е само вторник и петок и ај ако знаете каде да најдам кутии лимени како за засилувач од 200 вати  ::)  ???
admin: не ставај рекламни потписи за други форуми

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #76 on: 09.04.2011, Saturday, 16:28:23 »
Мислам дека скоро и да нема нешто вредно...ретко идам ама кога ке идам не наоѓам ништо вредно.. или е многу скапо или е крш, така да ич не ни идам тамо
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 929
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #77 on: 10.04.2011, Sunday, 21:52:26 »
Иако нема во последно време нешто интересно, кутии такви можеш да најдеш...
Life is too short to remove USB safely ..

Offline Mixajlo

 • Нов член
 • *
 • Posts: 11
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #78 on: 22.08.2011, Monday, 21:50:12 »
јас од тој пазар имам купено 2 столни ламби за 20 денари, претходно торусен трансформатор за 70 денари, претходно некои клучеви униор за 80 денари парче. се наогаат убави работи

Offline dejanpetrus

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 123
 • Gender: Male
 • Кратово
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #79 on: 22.08.2011, Monday, 22:15:51 »
зависи колега како се погоди и кое време отидиш јас бев во петок сега и немаше ама баш ништо како за мене  ;D
admin: не ставај рекламни потписи за други форуми

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #80 on: 23.08.2011, Tuesday, 02:36:25 »
Затоа јас си шетам по контејнери ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Mixajlo

 • Нов член
 • *
 • Posts: 11
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #81 on: 23.08.2011, Tuesday, 08:20:48 »
 па зависи и од арамиската среќа. ако украдат нешто саалм ќе има и на пазарот :)

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 929
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #82 on: 24.08.2011, Wednesday, 07:32:52 »
Затоа јас си шетам по контејнери ;D.

Хахахаха...  ;D ;D ;D
И јас понекогаш ѕиркам,... да не види некој од страна.. :D :D
Life is too short to remove USB safely ..

Offline BOBAN

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 559
 • Gender: Male
 • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #83 on: 24.08.2011, Wednesday, 13:09:15 »
Затоа јас си шетам по контејнери ;D.

Хахахаха...  ;D ;D ;D
И јас понекогаш ѕиркам,... да не види некој од страна.. :D :D
shop, shoping... ;D

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #84 on: 24.08.2011, Wednesday, 13:10:51 »
дечки ај престанете со офф топици. Гледам нови мислења на темата и очекувам некој да пише што купил и видел тамо и по која цена и кога отварам што да видам офф топик до офф топик...
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 929
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #85 on: 09.09.2011, Friday, 23:51:07 »
Денес од пазарот си купив едно радио и полнач за батерии:Радиото го земав 100 ден. мада мислам дека и за 50 ќе го дадеше, ама сега тоа е... :(, а полначот го платив дури 10 ден. Не сум ги пробал дали работат, ама заради кутијата и механичките делови од полначот (кај што се ставаат батериите) ги земав.
Life is too short to remove USB safely ..

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #86 on: 09.09.2011, Friday, 23:57:30 »
Секоја чест! Одлична зделка за тие пари. Во колку саат беше?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 929
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #87 on: 10.09.2011, Saturday, 00:17:16 »
Секоја чест! Одлична зделка за тие пари. Во колку саат беше?

Па околу 11 бев, и имаше доста работи, не можев да го прошетам цел, пошто на пауза бев излезен ;D ;D ;D
Life is too short to remove USB safely ..

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #88 on: 13.09.2011, Tuesday, 22:02:10 »
 хаах јако тој шо сакал да те шиша. Иначе денеска купив Joker, тоа за чистење за 80 денари и светло за точак, т.е. бицикла за 50 денари..

Offline puknati

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 160
 • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #89 on: 13.10.2011, Thursday, 11:50:22 »
И ја стално го посетувам тој бувљак, познат е и како РОМСТОР, еве што си купив во вторникот


Пластична кутија за 30 денари
Ножица за лим 100 денари
4 редни клеми за 60 денари
2 амперметри, еден до 10 другиот до 6.5 ампери за 70 денари