Author Topic: Тајмер за бојлер  (Read 3162 times)

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Тајмер за бојлер
« Reply #30 on: 03.05.2015, Sunday, 19:21:23 »
О мај гад :)
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline Ajduk

 • Нов член
 • *
 • Posts: 3
Одг: Тајмер за бојлер
« Reply #31 on: 03.05.2015, Sunday, 20:06:49 »
@Giga :Барем брзи се  ;D .Ама да не се повеќе во паралела,докрши го докрај да видиме што се случува  ;)

Offline Z31GH

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 709
 • Gender: Male
Одг: Тајмер за бојлер
« Reply #32 on: 03.05.2015, Sunday, 22:17:07 »
Ех, кинеска работа, чајна шит ;)
Hams do it! With Frequency

Offline nsu

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1308
Одг: Тајмер за бојлер
« Reply #33 on: 03.05.2015, Sunday, 22:39:23 »
Е на ова мислев Муро метален како коцка 70 денари мислам дека го купив ни трага од 35 ампери внатре потполно истото.Алал да му е на лордзи и јас истиот вака го искршив но не сликав а и не сум кажал никому досега.Само бев изреволтиран од тој грец.Алал да му е на Лордзи 8) :)
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10859
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Тајмер за бојлер
« Reply #34 on: 04.05.2015, Monday, 00:30:35 »
Нек му е лесна земја на грецот ако е изгорен, ако не, може и понатаму да продолжи да сонува дека е 35 амперски грец ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Тајмер за бојлер
« Reply #35 on: 04.05.2015, Monday, 09:28:01 »
Не е изгорен, уште го живее сонот... :D
Иначе не е ова ништо чудно, повеќето делови што ги продаваат кај нас се со ист „квалитет“, нови тријаци што траат месец-два во обичен димер со 100W светилка, 50А грецови што горат моментално при краток спој од 5А, еднаш дури пред мене еден сервисер рекламираше некој STK...  модул и му вика на продавачот „барем пола саат да поработеше“... :D 8)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline KiloVolt

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 719
 • Gender: Male
 • Високонапонски Фанатик
Одг: Тајмер за бојлер
« Reply #36 on: 04.05.2015, Monday, 09:47:38 »
No comment... >:(
« Last Edit: 04.05.2015, Monday, 11:27:35 by GigaWatt »
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline MURO

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 137
Одг: Тајмер за бојлер
« Reply #37 on: 04.05.2015, Monday, 14:49:20 »
Муабетот ми е дека 99% од електронските компоненти што се продаваат по продавниците е од Кинеско потекло, и ако сето тоа толку неквалитетно не ќе можеше ништо досега да се направи или поправи. А сепак не е така, нели? Јас незнам кои елементи денес не се произведуваат во Кина. И да ти каже некој дека е од Европско или Американско производство, колку е тоа за верување. Подолго време користам, Кинески BTA тријаци и се е ОК со нив. А куса врска не ти трпи ни руски ни кинески елемент (мислам на полупроводнички) и тоа го пишува и во каталозите.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10859
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Тајмер за бојлер
« Reply #38 on: 04.05.2015, Monday, 15:42:23 »
Јас незнам кои елементи денес не се произведуваат во Кина.

Не е прашањето дали се произведни во Кина или не, јасно е дека се произведени во Кина. Прашањето е дали се копии или не ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."