Author Topic: Помош при сервис на Nokia Lumia 920  (Read 677 times)

Offline Kiko9595

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 115
Помош при сервис на Nokia Lumia 920
« on: 03.05.2015, Sunday, 12:36:31 »
Здраво дечки имам проблем со нокиата, пред некој ден ми падна телефонот но целосно си работеше но другиот ден прекинаа да работат само сензорите (сензор за светлина, ротација...) друго се си е ок значи сите сензори престанаа да работат. Го однесив на сервис во Битола но ми рекоја дека "ништо не откриле" и дека треба да се пушти Скопје во Нокиа сервис ама таму било малку солено.. Гледав на нет дека можело да престани да работи од слаб конткат или прашина во сензорот па сега ми треба некој добар што се разбира да ми помогне да го отвориме заедно целосно да го исчистиме, бидејќи јас го отворив го издував но не целосно да го расклопам, па ако има некој од Битола да помогне заедно да го отвориме би било добро...
Поздрав...
Што и да можеш да направиш или сонуваш дека можеш, почни го. Храброста има генијалност, моќ и магија во себе. Почни сега. ;)

Offline Cevi

  • Нов член
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
Одг: Помош при сервис на Nokia Lumia 920
« Reply #1 on: 27.05.2016, Friday, 22:49:13 »
Што направи со Нокијата. Ја среди или? Јас имам 1020 и реално се слични. Би можел некој совет да ти дадам.