Author Topic: Помош со шум на авторадио со засилувач  (Read 506 times)

Offline Kiko9595

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 115
Пред се доколку не му е местото или насловот на темата се извинувам... Се работи за автопојачало кое денес го поврзав со сабвуфер во кола и си работи перфектно но откако ке ја запалам колата доага до зуење (пренесување на звуци од моторот) па доколку има некој едноставна шема би било добро.. Фала однапред  :)

п.с Се осеќам како да возам "Toyota Supra Twin Turbo"  ;D  ;D  ;D
Што и да можеш да направиш или сонуваш дека можеш, почни го. Храброста има генијалност, моќ и магија во себе. Почни сега. ;)

Offline Jovicar

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 143
И јас го имав истиот проблем, го решив така што -(минусот) од појачалото го повржав директно на акумулатор, тој ми правел некој проблем. Инаку се продаваат готови уреди (вафери) мислам се викаат не ме фаќај за збор се ставаат на излез од алтернаторот на позитивниот крај.

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Доколку појачалото има low-pass filter да го вклучиш, тоа ќе помогне.
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline Kiko9595

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 115

direktno imam pusteno kabel od akumulator do pojacalo (+ -)....

Pojacaloto nema low pass filter...

Se izvinuvam za fontot od mobilka sum i nema mk podrska. .. Pozz
Што и да можеш да направиш или сонуваш дека можеш, почни го. Храброста има генијалност, моќ и магија во себе. Почни сега. ;)