Author Topic: Се бара искусен лемач  (Read 719 times)

Offline AleksandarLazovski

 • Нов член
 • *
 • Posts: 0
Се бара искусен лемач
« on: 05.10.2015, Monday, 12:15:34 »
Добар ден.

Потребно ни е искусен лемач кој умее да леми ситна електроника (специфично - пиезоелектрични дискови 12, 20 и 27мм).

Се работи за млад тим кој работи на прототип.

Доколку сте заинтересирани и за повеќе информации во инбокс

Code: [Select]
https://www.facebook.com/ngosmartup?fref=ts
« Last Edit: 05.10.2015, Monday, 13:27:19 by GigaWatt »

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Се бара искусен лемач
« Reply #1 on: 05.10.2015, Monday, 13:34:54 »
Тие пиеза баш и не спаѓаат во ситна електроника... :D
Пиши нешто повеќе околу условите, се бара за одреден период, за стално, се плаќа ангажманот, не се плаќа...
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9352
 • оптимист до крај!
Одг: Се бара искусен лемач
« Reply #2 on: 05.10.2015, Monday, 19:12:34 »
се плаќа ангажманот, не се плаќа...

Зар без пари ке работиш?? ;D
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline didy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 411
 • Gender: Male
Одг: Се бара искусен лемач
« Reply #3 on: 05.10.2015, Monday, 19:29:27 »
има ли можност за работа од дома. требуваш материјал го склопуваш и го предаваш  :)

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9352
 • оптимист до крај!
Одг: Се бара искусен лемач
« Reply #4 on: 08.10.2015, Thursday, 00:43:27 »
Ако добро разбрав сакате од пиезо материјали да добивате напон за полнење батерии вградени во чевли и сл. Тоа е веќе видено  и старо ,пазите имаат некои батки и патенти за тоа регистрирано.Побарајте на јутјуб,има неколку видеа.Значи идеата (ако е таа!??) е добра,ама е веќе патентирана.
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.