Author Topic: Кинески радиостаници?  (Read 7329 times)

Offline Steff_92

 • Нов член
 • *
 • Posts: 10
 • Gender: Male
Re: Кинески радиостаници?
« Reply #105 on: 06.09.2018, Thursday, 14:58:27 »
Здраво,

Дали уште некој се занимава со вакви радиостаници ?

Купив 2 Baofeng U6R и чекам да стигнам уште 2 Baofeng 82 па ако има некој со кој би можел да поразговарам околу можностите општо за радиостаниците бидејќи сум нов во ова.

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Кинески радиостаници?
« Reply #106 on: 06.09.2018, Thursday, 22:01:06 »
Ајде да пробаме да се слушнеме ако си од Скопје.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.