Author Topic: Продавам вишок работи  (Read 2981 times)

Offline darkoveleski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 63
 • Gender: Male
Продавам вишок работи
« on: 02.05.2016, Monday, 12:56:28 »
Продавам повеќе непотрбни работи,потполно исправни  без никакви маани.WI-FI рутер потполно исправен ,само е на германски јазик ,цена 250ден. продаден.

« Last Edit: 20.12.2016, Tuesday, 18:46:37 by darkoveleski »

Offline darkoveleski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 63
 • Gender: Male
Одг: Продавам непотребни работи
« Reply #1 on: 13.05.2016, Friday, 09:41:39 »
 Нови цени :)

Offline darkoveleski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 63
 • Gender: Male
Одг: Продавам непотребни работи
« Reply #2 on: 23.05.2016, Monday, 13:48:54 »
матична плоча од сервер  цена-250ден


мотир околу 40вати  исправен цена- 100ден


ласерска диода со регулација цена -100ден


14парчиња кондензатори 2200мф/63волти 2 месеци стари  цена -20ден парче

2 кондензатори 10,000мф/63волти 2месеци стари  цена-150ден парче

« Last Edit: 04.10.2017, Wednesday, 23:52:59 by darkoveleski »

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10783
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Продавам непотребни работи
« Reply #3 on: 24.05.2016, Tuesday, 21:13:13 »
мотир околу 40вати  исправен цена- 200ден

Ова е степ мотор од принтер.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline darkoveleski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 63
 • Gender: Male
Одг: Продавам непотребни работи
« Reply #4 on: 24.05.2016, Tuesday, 21:34:54 »
Од  Hp Laserjet 4v е изваден тој е главен мотор за ваљаците .

Offline darkoveleski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 63
 • Gender: Male
Одг: Продавам непотребни работи
« Reply #5 on: 02.07.2016, Saturday, 20:36:47 »
.
« Last Edit: 15.12.2016, Thursday, 15:35:54 by darkoveleski »

Offline darkoveleski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 63
 • Gender: Male
Одг: Продавам непотребни работи
« Reply #6 on: 05.07.2016, Tuesday, 21:44:17 »
Активен филтер за вуфер +дц заштита+софт старт сите на една плочка не користени воопшто,.
 цена 200денари.


Споено мислење: [time]07 Јули 2016, 13:45:44[/time]
Последна цена за вуферот 2000ден.
« Last Edit: 30.10.2016, Sunday, 02:13:06 by darkoveleski »

Offline darkoveleski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 63
 • Gender: Male
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #7 on: 13.12.2016, Tuesday, 16:38:47 »


кутии од компјутери погодни за сместување на појачало  ш.33цм - в.10цм - д.36цм цена 200ден
хард дискови seagate barracuda 7200 3gb/s, 100% исправни без бед сектори можи и проверка на лице место.
1 х хдд 80гб сата - 350ден продаден
2 х хдд 40гб сата -   1 за 200ден
« Last Edit: 12.07.2017, Wednesday, 23:41:10 by darkoveleski »

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9351
 • оптимист до крај!
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #8 on: 13.12.2016, Tuesday, 18:01:34 »
Пак напомена да не ставајте толку големи слики, нема потреба, се гледа.Само се оптоварува базата.
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10783
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #9 on: 14.12.2016, Wednesday, 02:51:47 »
Базата на се оптоварува бидејќи не се ставени на нашиот сервер, но конекцијата, да... сепак, имајте на ум дека форумов го посетуваат и членови кои имаат поспор broadband. Има делови од источна Македонија каде нудат и 1Mbps/256kbps конекции. Не секој има 10/5Mbps па нагоре broadband.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline darkoveleski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 63
 • Gender: Male
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #10 on: 14.12.2016, Wednesday, 23:44:15 »
Високотонец LAMAR RSQ803 нов не е употребуван до сега.цена 200ден.


Професионален мултимер VOLTCRAFT 909 исправен без батерии. цена 200ден.


« Last Edit: 12.07.2017, Wednesday, 23:41:41 by darkoveleski »

Offline darkoveleski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 63
 • Gender: Male
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #11 on: 18.12.2016, Sunday, 14:46:39 »
.
« Last Edit: 09.02.2017, Thursday, 14:39:52 by darkoveleski »

Offline darkoveleski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 63
 • Gender: Male
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #12 on: 20.12.2016, Tuesday, 21:48:50 »
.
« Last Edit: 29.03.2017, Wednesday, 23:07:37 by darkoveleski »

Offline stanimir

 • Нов член
 • *
 • Posts: 0
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #13 on: 08.02.2017, Wednesday, 22:40:47 »
Здраво Дарко
едно напојување од овие за HP DC7600, DC7700?
Станко

Offline darkoveleski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 63
 • Gender: Male
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #14 on: 09.02.2017, Thursday, 14:40:38 »
Ги дадов друже ,немам повеќе.позз